Nová verze routeru TP-Link Archer C6 má nový design i firmware

TP-Link představuje na trhu novou verzi svého routeru Archer C6, který disponuje novým designem i firmwarem a podporuje standard bezdrátového připojení 802.11ac.

A to s maximální rychlostí přenosu dat do 1200 Mbit/s. Novinka je určená pro ty, kteří vyžadují stabilní připojení, ale standard Wi-Fi 6 je pro ně stále předimenzovaný. Předchozí standard pro ně může být zajímavou alternativou s dobrým poměrem ceny a výkonu.

Z uvedené rychlosti dosahuje TP-Link Archer C6 rychlosti 867 Mbit/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Součástí balení je jedna interní a čtyři externí antény a přenášení dat probíhá v obou zmíněných pásmech souběžně.

Vyšší efektivitu připojení zajišťuje třeba podporovaná technologie MU-MIMO, díky které se pomocí routeru může k internetu připojit více koncových zařízení současně, a to bez kompromisů v rychlosti. Koncová zařízení však můžete připojovat i po kabelu, a to díky čtyřem gigabitovým portům LAN a jednomu portu WAN. Plus zde máme ještě režim přístupového bodu (AP). Všechno snadno nastavíte prostřednictvím mobilní aplikace TP-Link Tether.

Zveřejněno: 24. 09. 2021