Nová virtuální realita pro PS5 je realitou

Japonské Sony odhalilo headset pro virtuální realitu nové generace PlayStation VR2, který je kompatibilní s herní konzolí PlayStation 5.

Zařízení je vybaveno 4K OLED displeji, které podporují HDR a obnovovací frekvence 90/120 Hz. Společně vytvářejí 110stupňové pole pohledu s rozlišením displeje 2000 × 2040 pixelů na oko. Novinka slibuje i vylepšené sledování vaší hlavy i ovladače, což si berou na starosti kamery integrované přímo v headsetu.

Součástí jsou také nové senzorické funkce včetně „haptické zpětné vazby“, podobně jako u ovladače DualSense. Pokud tak třeba vaši postavu ve hře trefí, headset zavibruje. Samozřejmostí je i kvalitní 3D zvuk, který vás stejně jako ostatní výše uvedené funkce naprosto vtáhne do hry.

PS VR2 bude zároveň jednoduché nastavit. Stačí headset zapojit pomocí jediného kabelu přímo do PS5. Výrobce však zatím neodhalil žádné fotografie zařízení (proto je u tohoto článku přiložen snímek první verze), a nepochlubil se ani tím, kdy novinka poputuje na pulty obchodů.

Zveřejněno: 13. 01. 2022