Nové reproduktory Klipsch mají integrovaný zesilovač

Dva nové modely stereo reproduktorů značky Klipsch, R-40PM a R-50PM, jsou vybaveny integrovaným phono předzesilovačem, a tak k jejich provozu nepotřebujete zesilovač externí.

Nové aktivní reproduktory stačí jen zapojit do zásuvky, propojit se zdrojem zvuku a už si jen užívat hudby. Pokud jde o konektivitu, je k dispozici i bezdrátové přehrávání skrze technologii Bluetooth, ale také optické, USB či 3,5 mm konektory. Samozřejmostí je (díky phono předzesilovači) i možnost propojení s gramofonem nebo třeba CD přehrávačem.

Kromě zesilovacích schopností se noví majitelé těchto reproduktorů mohou těšit také na kvalitní měniče. Zatímco reproduktory R-40PM jsou osazeny 100mm TCP hloubkovým a 25mm LTS hliníkovým výškovým měničem, model R-50PM má výšky stejné, ale „basák“ má průměr 130 mm.

Oproti předchůdcům se u obou modelů změnily hlavně schopnosti přehrávání hloubek. V tomto případě jde R-40PM až k 60 Hz, R-50PM ale dokonce k 55 Hz. Celkový výkon činí u R-40PM 70 W, u R-50PM je to ale dokonce 120 W.

Zveřejněno: 23. 06. 2023