Nové rozhraní Android TV se šíří i v Evropě

Nové uživatelské rozhraní Android TV, které působí tak trochu jako Google TV, se šíří napříč značkami a trhy, a to i v Evropě. Má to však minimálně jeden háček.

Uživatelé si totiž podle portálu FlatpanelsHD stěžují na rostoucí počet automaticky přehrávaných reklam a doporučení, což je u zařízení, které jste si už jednou zakoupili a jste jeho majiteli, dost nemilé.

Operační systém v televizi nevyměníte, ale naštěstí se tyto reklamy dají vypnout v nastavení. Zajímavé je, že reklamy v Android TV neovlivňují ani tak televizory, jako spíš „mediaboxy“ typu Nvidia Shield. Právě ty taktéž běží na systému Android TV.

Aktualizaci na nové rozhraní neovlivňují uživatelé, ale Google, který ji chce automaticky protlačit na téměř všechna zařízení s Android TV. Novinka se týká všech televizí, vyrobených v letech 2017–2021, a to značek OnePlus, Philips, Sony, Sharp, Realme, TCL a dalších.

Nové rozhraní Android TV sice vypadá jako Google TV, ale s menším počtem funkcí a méně panely. Google novým rozhraním realizuje svoji strategii spočívající v umístění obsahu přímo před oči uživatele, aby jej nebylo nutné složitě a manuálně vyhledávat v aplikacích.

Zveřejněno: 13. 12. 2021