Nové špunty od Bose s pokročilým ANC

Nové špunty od Bose mají pokročilé aktivní potlačení okolního hluku (ANC). Model QuietComfort II má oproti původním QuietComfort úplně nový design.

A kromě toho jsou i o třetinu menší, což v přepočtu znamená 6 gramů na jeden špunt. Součástí balení je i tzv. FitKit, tedy tři různé velikosti nástavců do uší a tři velikosti stabilizačních pásků (ať už je to cokoliv).

Úplnou novinkou je pak i řešení s názvem CustomTune, jehož účelem je kalibrovat výkon zvuku i potlačení šumu a přizpůsobit tyto záležitosti na míru každému uchu. Tato zvuková kalibrace je aktivována pokaždé, co jsou špunty vyjmuty z nabíjecího pouzdra a uživatel si je vloží do ucha.

Pokud jde o potlačení hluku, zaměřuje se Bose s CustomTune na frekvence, které doposud ANC technologiím odolávaly nejvíce. Špunty pro tento účel neustále analyzují prostředí uživatele a k tomu využívají tři externí a jeden interní mikrofon.

Cena špuntů Bose QuietComfort II byla stanovena na zhruba 280 amerických dolarů (necelých sedm tisíc korun), takže když už si je koupíte, rozhodně se nevyplatí je ztrácet.

Zveřejněno: 12. 09. 2022