Nový projektor Optoma má speciální herní režim

Projektor Optoma UHD55 zaplňuje mezeru na trhu. Nabízí totiž speciální herní režim, a tak je alternativou třeba za televize uzpůsobené pro hráče.

Technologie 4K HDR slibuje vysoký kontrastní poměr, v herním režimu pak dostanete rychlou dobu odezvy na úrovni 16 ms ve 4K při obnovovací frekvenci 60 Hz, respektive 4 ms při 1080p Full HD a obnovovací frekvenci 240 Hz.

Maximální jas projektoru dosahuje 3600 lumenů a díky aplikaci Creative Cast můžete obrázky, dokumenty a videa přenášet bezdrátově z až čtyř různých zařízení. Skvělá kompatibilita je zajištěna například s konzolemi PlayStation 5 nebo Xbox Series X. Co se týče konektivity, dočkáte se dvojice HDMI 2.0 vstupů pro připojení zmíněných herních konzolí nebo Blu-ray přehrávačů, a dále portu RS-232.

K dispozici jsou také různé možnosti uzpůsobení prostoru, například možnost vertikálního posunu čočky, 1,3násobný zoom nebo variabilita fyzické pozice. Novinka je na trhu v USA k dispozici za 2.599 USD, čili přes 60 tisíc korun, a předpokládáme, že v ČR to bude tak nějak podobně.

Zveřejněno: 05. 05. 2022