Panely LG Display OLED EX mají vyšší jas

Společnost LG Display se pochlubila řešením OLED EX, které označuje její nejnovější panely pro rok 2022. Ty mají podle výrobce až o 30 procent vyšší jas.

A to v porovnání s konvenčními OLED displeji. Zkratka EX znamená Evolution and eXperience, tedy evoluce a zážitek. Nové panely využívají kombinaci deuteria a nového algoritmu k tomu, aby dosáhly o desítky procent vyššího jasu v porovnání s předchůdci. Kromě toho budou mít tyto displeje tenčí okraje, a to o čtyři oproti dosavadním šesti milimetrům.

Technologie OLED EX má být implementována do všech OLED panelů pro televizory, které bude LG Display od druhého čtvrtletí příštího roku vyrábět ve svých továrnách v Jižní Koreji a v Číně. Což mimo jiné znamená, že jasnějších displejů se dočkáme nejen u televizí značky LG, ale i u modelů od společností Sony, Philips, Panasonic a dalších.

LG Display je v současnosti jediným dodavatelem OLED panelů pro televizory na světě, což by se ale v příštím roce údajně mělo změnit. Na trh totiž má přijít Samsung se svým řešením QD-OLED.

Zveřejněno: 03. 01. 2022