Pannde odhaluje prémiový UHD Blu-ray přehrávač

Přehrávačům fyzických médií ještě zdaleka neodzvonilo, ukazuje příklad nového modelu UHD Blu-ray přehrávače Pannde PD-6, uvedeného stejnojmennou čínskou společností.

Cena prémiového zařízení oznámena nebyla, nicméně několik desítek tisíc korun si za něj jistě zaplatíte. Kromě klasického formátu Blu-ray a 3D Blu-ray si na něm přehrajete také klasická DVD a CD či SACD, což je u nás nepříliš známý formát, ve kterém si hudbu můžete užít ve vyšší kvalitě než z běžných „cédéček“.

Samozřejmostí je však také možnost přehrávání hudebních a video souborů z flash disku, a to díky portu USB 3.0, či domácí sítě. Pannde PD-6 podporuje rozlišení 4K a dále technologie HDR10, Dolby Atmos a DTS:X.

Technologie načítání disků je z dílny Sony, čip je pak od firmy MediaTek (MT8581) a zajímavé je potom i použití „duálního operačního systému“ založeného na Oppo UDP-205 a Pioneer LX800.

Po stránce konektivity získáte kromě zmíněného USB 3.0 také duální HDMI výstup pro oddělené toky videa a zvuku, dva analogové XLR výstupy a také dvojici RCA výstupů.

Zveřejněno: 09. 11. 2021