Podíl Android TV na evropských trzích roste

Na evropských trzích roste podíl platformy Android TV (včetně Google TV) v segmentu chytrých TV, uvádí ve svém průzkumu analytická firma Omdia.

Operační systémy Roku a Fire TV, které jsou populární v severní Americe, jsou v Evropě prakticky irelevantní. O první tři místa se s velkým náskokem dělí Android TV, webOS od LG a Tizen od Samsungu.

Nějakou formou operačního systému je vybaveno více než 90 procent nově prodaných televizorů. Přitom v roce 2019 to bylo přibližně 80 procent. Za období mezi lety 2019 a 2022 zároveň systém Android TV navýšil svůj podíl mezi novými televizemi z 10 na 20 procent.

Sledovaná data nezahrnují přehrávače, jako jsou Apple TV, Chromecast nebo herní konzole. Systém Android TV má podle společnosti výhodu v tom, že je dostupný na všech možných typech televizí, od nejlevnějších po ty high-endové, a dokáže tak uspokojit všechny segmenty zákazníků. Výhodou pro vývojáře je pak to, že je platforma Android silná na mobilních zařízeních, což usnadňuje vývoj nových aplikací.

Zveřejněno: 21. 09. 2022