Pokročilé sledování menstruačního cyklu v hodinkách Samsung

Společnosti Samsung Electronics a Natural Cycles oznámily partnerství s cílem přinést do hodinek řady Galaxy Watch5 pokročilé funkce sledování menstruačního cyklu na základě tělesné teploty, což je první případ uzpůsobení originálního algoritmu společnosti Natural Cycles pro chytré hodinky.

Toto partnerství kombinuje špičkové senzory Samsung s inovativní technologií sledování plodnosti společnosti Natural Cycles, která ženám poskytuje podrobnější přehled o menstruačním cyklu.

Uživatelky zařízení Galaxy Watch5 budou mít přístup k pokročilému sledování cyklu prostřednictvím funkce Cycle Tracking společnosti Natural Cycle. Tuto funkci nedávno schválilo korejské Ministerstvo pro kontrolu potravin a léčiv (MFDS). Získala také povolení od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a splňuje i požadavky pro označení CE.

Společnost Natural Cycles chce být svým výzkumem průkopníkem v oblasti zdraví žen a stojí v čele vývoje inovativních technologií sledování plodnosti. Vyvinula světově první aplikaci se speciálním algoritmem, který využívá tělesnou teplotu a další klíčové ukazatele plodnosti k určení jedinečného stavu plodnosti každé uživatelky. Společnost Natural Cycles využívá svoji technologii a algoritmus k funkci sledování cyklu Cycle Tracking, která je k dispozici v aplikaci Samsung Health s hodinkami řady Galaxy Watch5.

Společnost Samsung je lídrem nové éry digitálního monitorování zdraví díky svojí pokročilé technologii senzorů, včetně přelomového senzoru BioActive. Nový infračervený teplotní senzor umožňuje získat podrobnější přehled o zdravotním stavu pomocí sledování změn teploty pokožky i menstruačního cyklu. Využívá infračervenou technologii pro přesnější měření teploty uživatelů i v případě, že dojde ke změně teploty v jejich okolí nebo se během spánku pohybují. Všechna data jsou šifrována a zabezpečena přímo v zařízení uživatele, což dává lidem větší kontrolu nad jejich zdravotními údaji, aniž by se museli obávat úniku těchto citlivých informací.

Nové funkce sledování menstruačního cyklu na základě teploty pokožky budou k dispozici prostřednictvím aplikace Samsung Health v hodinkách Galaxy Watch5 a Watch5 Pro během druhého čtvrtletí na 32 trzích, mezi něž patří Česko i Slovensko.

Zveřejněno: 14. 03. 2023