Přicházejí nové 4K OLED monitory pro kreativce

Nejen kreativní profesionálové ocení nové 4K OLED monitory od společnosti LG, které přijdou na trh na počátku příštího roku.

Jedná se o 27" a 32" model řady BP95E OLED Pro, které disponují především 4K rozlišením (3840 × 2160 pixelů) nebo 99procentním pokrytím barevné škály DCI-P3. Stejný údaj platí i pro AdobeRGB. Součástí „balení“ je také kryt bránící zkreslení obrazu světlem z okolí a výhodou je též automatická kalibrace s využitím řešení LG Calibration Studio.

Nové monitory se chlubí certifikací DisplayHDR 400 True Black, což znamená, že maximální jas u nich bude dosahovat úrovně 400 nitů. Doba odezvy zde bude činit 1 ms a obnovovací frekvence je 60 Hz. Po stránce konektivity se dočkáme rozhraní HDMI, USB i DisplayPort.

Jak již bylo řečeno, budou oba monitory dostupné na vybraných trzích od ledna 2022. Zatím není jasné, zda k těmto „vybraným trhům“ bude patřit i Česká republika. Zatím neznáme ani cenu, nicméně s ohledem na cenovky dosavadního portfolia by se dalo předpokládat, že u většího z obou modelů bude klidně atakovat hranici 100 tisíc korun.

Zveřejněno: 20. 12. 2021