Přichází nová řada cenově dostupných gramofonů Pro-Ject

Pro-Ject nabízí svým zákazníkům novou řadu cenově dostupných gramofonů, která nese označení E1 a nabídne například přenos muziky přes Bluetooth.

Značku Pro-Ject netřeba nějak extra přesvědčovat – nadšenci do vinylů budou jistě vědět. A zatímco na běžné modely Pro-Ject musí běžný smrtelník šetřit poměrně dlouho, řada E1 má cenovky vcelku sympatické.

Součástí řady jsou konkrétně modely E1, E1 Phono SB a E1 BT. Všechny tři jsou vybaveny syntetickým hlavním talířem nízké hmotnosti, spodní talíř je vyroben z pryskyřice, a naopak je těžší. V balení pak naleznete kvalitní přenosku Ortofon OM5. Všechny modely pak nabízejí elektronické ovládání rychlosti pro desky se 33 nebo 45 otáčkami za minutu.

Jak je již možná patrné s názvu, disponuje verze E1 Phono SB integrovaným phono předzesilovačem a verze E1 BT zase bezdrátovým přenosem obsahu přes Bluetooth například do reproduktorů nebo sluchátek.

A cena, o které jsme hovořili? Za standardní Pro-Ject E1 dáte 349 USD (přes 8 tisíc korun), za Pro-Ject E1 Phono SB 399 USD (cca 9.300 Kč) a za verzi E1 BT pak 499 USD (cca 11.700 Kč).

Zveřejněno: 06. 05. 2022