Profi dohledové řešení TP-Link VIGI

Společnost TP-Link představuje profesionální IP kamerový systém VIGI, který je ideálním prostředkem pro ochranu vašeho podnikání. Ať už máte hotel, restauraci, skladové prostory, školu, sportovní areál, prodejnu, čerpací stanici, banku nebo veřejné prostranství, vždy oceníte komplexnost nabízeného řešení, od propracovaných funkcí, přes spolehlivost, až po jednoduchou instalaci.

K dispozici jsou kamery pro různé prostředí a situace, PoE switche, video rekordéry i dohledový software, včetně možnosti propojení s cloudem pro vzdálený přístup z mobilní aplikace.

Podnikání bez starostí

Středobodem každého dohledového systému jsou kamery. Kvalita záznamu závisí právě na nich, proto je jejich výběr klíčový. Síťové kamery VIGI s podporou algoritmů umělé inteligence nabízejí efektivní detekci osob, vozidel či dalších objektů, které je třeba monitorovat. Zároveň dokáží ignorovat například ptáky nebo padající listí, tedy pohyby nepředstavující hrozbu. Mezi další podporované detekce patří narušení oblasti, překročení linie a detekce sabotáže kamery.

Všechny aktuální 4Mpx modely pak disponují technologií Full-Color pro plnobarevné noční vidění. Jedná se o kombinaci vysoce citlivého snímače, velké clony a přídavných bílých LED bodových světel.

Venkovní kamery

Venkovní VIGI kamery jsou ve všech případech odolné proti vodě a prachu dle normy IP66, resp. IP67 dle vybraného modelu. K síti se připojují skrze ethernetový kabel s PoE napájením (802.3af/at), Wi-Fi verze kamer pak bezdrátově nebo opět kabelem, ale s napájením z adaptéru. Vysoké rozlišení 4 Mpx umožňuje spolehlivou detekci i diskrétnějších detailů, přičemž úsporné kódování videa H.265+ šetří šířku pásma, místo na disku a snižuje zatížení sítě a náklady na monitorování. To vše bez snížení kvality obrazu.

Venkovní kamery TP-Link VIGI:

             dome (VIGI C240)

             bullet (VIGI C340, VIGI C340-W)

             otočné (VIGI C540, VIGI C540-W)

Vnitřní kamery

I vnitřní prostory je třeba důkladně střežit, proto VIGI kamery určené do interiérů mají stejně sofistikované funkce, kterými disponují venkovní kamery. Postrádají sice voděodolnost, ale nechybí jim vysoké rozlišení, AI detekce obrazu, obousměrná komunikace, plnobarevné noční vidění, aktivní obrana, PoE nebo Wi-Fi připojení či bezztrátová komprese obrazu. Možnosti ukládání jsou také pestré, video lze ukládat jak na síťové rekordéry TP-Link, tak na klasické PC s HDD, síťový disk NAS, SD kartu v kameře nebo na připojený FTP server. Díky podpoře ONVIF lze kamery VIGI použít i s prvky jiných výrobců.

Vnitřní kamery TP-Link VIGI:

             kopulové (VIGI C440 a VIGI C440-W)

TIP: Pro napájení více PoE kamer doporučujeme využít TP-Link PoE switche s až 52 porty. Ušetříte tak spoustu místa a peněz za samostatné napájecí zdroje.

NVR síťové videorekordéry VIGI

Pro nepřetržité nahrávání je nejvhodnější využít jeden z nabízených videorekordérů. TP Link nabízí osmi-kanálový model NVR1008H a šestnácti kanálový NVR1016H. Brzy rozšíří nabídku také o čtyř-kanálový a osmi-kanálový rekordér s vestavěným PoE switchem a o modely NVR1004H-4MP a NVR1008H-8MP. Rekordéry disponují standardem ONVIF, který jim umožňuje připojení a správu kamer ostatních výrobců. Dále umožňují hlasový interkom a nahrávání v reálném čase na pevný disk o kapacitě až 10 TB.

Dohledový software a mobilní aplikace

Pomocí dohledového softwaru VIGI Security Manager lze spravovat jak kamery, tak videorekordéry, získat živý náhled ze všech kamer v reálném čase včetně přístupu k záznamům a jejich přehled. Samozřejmostí je místní i vzdálený přístup. Tento bezplatný software pracuje na operačním systému Windows a dovoluje sledovat až 64 kamer.

Bezplatná mobilní aplikace VIGI, která je k dispozici pro operační systémy Android a iOS, umožňuje přístup ke kamerám a rekordérům odkudkoliv, bez potřeby veřejné IP adresy nebo VPN připojení. Můžete tak jednoduše spravovat svůj kamerovým systém a přistupovat k obrazu a nahrávkám i vzdáleně.

Dohledové řešení od společnosti TP-Link je na instalaci nenáročné a s plnou podporou společnosti TP-Link ji zvládne i poučená osoba. Po rozmístění kamer, propojení na video rekordér a aktivaci stačí už jen navolit upozornění, když někdo překročí stanovenou hranici či vstoupí do vytyčené oblasti, a nastavit odpovídající akce. Nebo lze živě sledovat, kdo vstupuje nebo opouští prostory monitorovaného objektu.

Výhodou řešení TP-Link VIGI je, že spolehlivě funguje jako celek, lze snadno rozšiřovat o další kamery a dají se do něj zapojit i starší kamery s podporou standardu ONVIF, takže s ním lze snadno nahradit stávající dohledové systémy. Stejně tak je možné kamery VIGI díky podpoře ONVIF začlenit i do stávajících kamerových systémů.

Zveřejněno: 07. 03. 2023