QNAP představuje cenově dostupné domácí zařízení NAS

Společnost QNAP Systems představila cenově dostupné inteligentní zařízení připravené na snímky (snapshots), TS-130. To zdobí svěží modrá Baby Blue a je to ideální domácí NAS, které poskytuje centralizované úložiště, zálohování, správu multimédií a sdílení.

Obsah TS-130 je bezpečně chráněn pomocí snímků, což je výkonná zálohovací funkce, která je u domácích zařízení NAS této cenové kategorie neobvyklá. Spolu s širokou škálou multimediálních aplikací bohatých na funkce lze pomocí TS-130 stavět chytřejší domácnosti a osobní cloud pro vyšší produktivitu a neomezenou zábavu.

TS-130 používá čtyřjádrový procesor Realtek RTD1295 1,4 GHz s vestavěnou 1GB DDR4 RAM pro spouštění různých osobních a domácích aplikací NAS. Gigabitový ethernetový port a podpora jednotky SATA 6 Gb/s poskytují výjimečný výkon pro domácí použití, zatímco podpora šifrování AES-256 umožňuje uživatelům zabezpečit svá data bez ovlivnění výkonu systému. Díky energeticky úspornému procesoru a inteligentnímu chlazení poskytuje TS-130 spolehlivý výkon bez rušivých zvuků nebo neočekávaných účtů za služby. Uživatelé, kteří nejsou obeznámeni s instalací NAS, mohou také využít jednoduchou konstrukci zařízení TS-130, kde lze systém nastavit snadno a bez nutnosti použití šroubováku.

TS-130 používá inteligentní operační systém QTS společnosti QNAP založený na aplikacích, který poskytuje komplexní úložiště souborů, sdílení, zálohování, synchronizaci a ochranu dat. Uživatelé mohou pravidelně zálohovat data ze zařízení s Windows nebo macOS na TS-130 pro centralizovanou správu a sdílení souborů při využití aplikace Hybrid Backup Sync k zálohování dat z NAS do cloudu. Schopnost vytvářet více verzí snímků je klíčem k ochraně dat před ransomwarem a k rychlému obnovení dat do dříve zaznamenaných stavů. Mezi další funkce patří Qsync pro synchronizaci souborů mezi různými zařízeními (například NAS, mobilní zařízení, počítače) a doprovodné mobilní aplikace, které umožňují vzdálený přístup NAS pro zvýšení produktivity v práci i doma.

Podporou Plex, mohou uživatelé TS-130 streamovat mediální soubory do mobilních zařízení, zařízení DLNA a televizorů pomocí běžných zařízení pro streamování médií včetně Roku, Apple TV (přes Qmedia), Google Chromecast a Amazon Fire TV. V kombinaci s doprovodnou aplikací QuMagie Mobile mohou uživatelé snadno procházet fotografie na NAS kdykoli a kdekoli.

Klíčové specifikace

TS-130: Stolní model s 1 diskovou pozicí; čtyřjádrový procesor Realtek RTD1295 1,4 GHz, 1 GB DDR4 RAM; podporuje 3,5"/2,5“ SATA 6 Gb/s HDD/SSD; 1x port RJ45 Gigabit, 1x port USB 3.0, 1x port USB 2.0; 1x 5cm tichý ventilátor.

 

Zveřejněno: 19. 05. 2021 | Počet zobrazení: 157x