Řada OLED TV Bang & Olufsen se rozšiřuje

Dánský výrobce Bang & Olufsen rozšiřuje svoji řadu OLED TV Beovision Harmony o zatím největší, 97palcový model se 4K rozlišením.

Luxusní televizor disponuje „jen“ 4K – a nikoliv 8K – rozlišením jen proto, že 97palcový panel v 8K se zkrátka nevyrábí. Novinka je vybavena WOLED panelem od LG Display. Vlastně se celkově jedná o upravenou OLED televizi LG řady G, která dostala nový software… a nový design.

Právě design je na tom nejzajímavější, protože se točí (téměř doslova) okolo výkonného reproduktorového systému od Bang & Olufsen, který se po zapnutí rozevře jako křídla motýla. A vzhledem k tomu, že se jedná o upravenou variantu TV od LG, dostanete zde stejně jako u dalších modelů řady Beovision Harmony také podporu Dolby Vision, HDMI 2.1 či variabilní obnovovací frekvence VRR (tu ocení hlavně hráči).

Po softwarové stránce televize běží na systému webOS. A co se týče integrovaného tříkanálového reproduktorového systému, ten nabízí uživatelům celkově 450 wattů výkonu s možností rozšíření na 7.1kanálový kabelový systém od B&O díky kompatibilnímu modulu.

Zveřejněno: 16. 05. 2023