Realme chce dostat do tří let 100 milionů telefonů 5G především mezi mladé uživatele

Společnost Realme na dnešním summitu o globální dostupnosti 5G vyhlásila ambiciózní cíl: dostat smartphone s podporou sítí páté generace do rukou 100 milionů uživatelů v horizontu tří let. Modely řady GT, které se stanou vlajkovými loděmi značky pro 5G, budou představeny během června a července.

První ročník summitu, který se konal online, se nesl v duchu hesla „Jak globalizovat 5G: Dostupnost pro všechny“. Vystoupili na něm zástupci lídrů 5G průmyslu, výzkumných institucí, dodavatelů komponent a a výrobců zařízení, aby diskutovali o hnacích silách a technických aspektech 5G, unikátním vztahu mladé generace k této technologii nebo usnadnění přístupu k 5G v blízké budoucnosti.

Společnost Realme na summitu potvrdila, že chce být hlavním popularizátorem a propagátorem technologie 5G v mobilních telefonech. Zatímco v roce 2020 značka představila napříč 21 trhy 14 zařízení s podporou 5G, což činí asi 40 procent všech produktů, do roku 2022 jich má být přes 20 a chce zvýšit poměr těchto produktů na 70 procent. Dalším cílem je představit 5G telefon s cenou pod 100 dolarů, což ještě více zpřístupní tuto technologii uživatelům po celém světě, zejména v rychle ekonomicky rostoucích oblastech.

Na 5G summitu promluvil třeba i Kalvin Bahia z výzkumné společnosti GSMA Intelligence. „K letošnímu květnu spustilo 5G sítě 60 zemí světa, většinou z Asie. Zatímco růst pokrytí je povzbudivý, výzkum GSMA odhalil, že většímu rozšíření této technologie mezi uživateli brání mnoho překážek. Třeba dostupnost zařízení, nedostatek digitální gramotnosti nebo cena mobilních dat. Přechod na 5G je nicméně nevyhnutelný a odhadujeme, že 5G přinese globální ekonomice 600 miliard dolarů jen během příští dekády,“ říká Bahia.

Na summitu byli přítomni i zástupci společnosti Qualcomm, která do 5G telefonů od realme dodává mikročipy. „Upgrade na 5G čipsety posouvá procesní výkon platformy na pozoruhodnou úroveň, což nám umožňuje maximalizovat vylepšení dnešních komponentů pro smartphony a hardwaru. Stejně důležité je, že dodáváme 5G do zařízení všech kategorií a zajišťujeme, aby tato technologie byla přístupná ve všech segmentech napříč rozvinutými i rozvíjejícími se trhy,“ uvedl Rajen Vagadia, prezident společnosti Qualcomm India.

Společnost Realme plánuje letos podpořit globální přijetí 5G produktů otevřením sedmi výzkumných a vývojových center po celém světě. Aktuálně realme napíná 90 % své výzkumné kapacity právě tímto směrem a během příštích dvou let hodlá investovat 300 milionů dolarů do dalšího rozvoje a popularizace 5G.

 

 

Zveřejněno: 03. 06. 2021 | Počet zobrazení: 106x