Realme představilo v Číně svou nejprémiovější vlajkovou loď a brzy ji pošle do Evropy

Dnes byla oficiálně představena řada realme GT 2 v Číně. Telefon bude k dispozici ve třech konfiguracích: 8 GB + 128 GB, 12 GB + 256 GB a 12 GB + 512 GB. Model zamíří brzy i na evropský trh, protože v marketingové strategii pro prémiové segmenty na rok 2022 přisoudilo Realme starému kontinentu obdobnou důležitost jako Číně.

Řada realme GT 2 je pro společnost zásadním krokem vpřed. Jde o nejprémiovější řadu vlajkových lodí realme, která značku posunuje do nejvyššího tržního segmentu a přináší uživatelům po celém světě nečekaně inovativní technologie spolu s transformativním designem.

Design

Realme se opět spojilo se světově uznávaným průmyslovým designérem Naotem Fukasawou a vznikl polymerový design Industry First Bio, který je založen na udržitelném konceptu papírového umění. Po roce výzkumů a testování 63 prototypů vznikla finální podoba realme GT 2 Pro, která přináší špičkové řemeslné zpracování a s využitím 0,1mm procesu laserového gravírování. Série realme GT 2 nabídne čtyři barevné varianty – Paper White, Paper Green, Steel Black, Titanium Blue.

V souladu s filozofií udržitelnosti je zadní skořepina realme GT 2 Pro Master Edition vyrobena z biopolymerového materiálu od firmy Sabic s certifikací ISCC a TCO, díky kterému se při výrobě podařilo snížit uhlíkovou stopu o 35,5 %. Certifikátem TCO se může pochlubit také recyklovatelný materiál a inkoust na bázi sóji využité při výrobě obalu telefonu.

Displej

Telefon realme GT 2 Pro jako první na světě nabízí 2K AMOLED plochý displej s technologií LTPO 2.0.

Smartphone realme GT 2 Pro je vybavené špičkovou průmyslovou obrazovkou s rozlišením 2K UHD a jemností až 525 PPI. Chrání ji nejpokročilejší odolné sklo Corning Gorilla Glass Victus. Bezkonkurenční displej nabízí barevnou hloubku 10 bitů a 1,07 miliardy barev, přesnost zobrazení barev na úrovni 0,5 JNDC, barevný kontrastní poměr až 5 000 000:1, má certifikaci HDR10+ a třídu DisplayMate A+. Kromě toho využívá nejpokročilejší technologii LPTO 2.0 s podporou adaptivní obnovovací frekvence 1-120 Hz, která poskytuje výjimečně plynulý obraz a optimální energetickou účinnost.

Výkon

Telefon realme GT 2 Pro je poháněný nejnovější platformou Snapdragon 8 Gen 1. Jde o vůbec první 4nm čipset z dílny Qualcommu se světově první architekturu ARM v9, díky které má o 30 % vyšší maximální výkon a zároveň trvale vyšší účinnost. Smartphone realme GT 2 Pro se může pochlubit ohromující plochou pro odvod tepla o velikosti 36 761 mm2, což je nejvyšší hodnota v celém odvětví. To umožňuje chlazení až o tři stupně Celsia, čímž se maximalizuje výkon čipu. Chlazení má zcela novou devítivrstvou chladicí strukturu s VC oblastí z nerezové oceli o rozměru 4129 mm², která umožňuje čipsetu pracovat trvale na maximální výkon.

Fotoaparát

Telefon realme GT 2 Pro využívá pozoruhodnou sestavu tří fotoaparátů, která obsahuje první 150° ultra širokoúhlý objektiv na světě a 40násobný mikro fotoaparát. Primární fotoaparát s rozlišením 50 Mpx využívá vlajkový snímač IMX766 se všemi funkcemi PDAF a OIS.

Kromě prvního 150° ultra širokoúhlého objektivu na světě, který umožňuje pořídit výjimečné panoramatické snímky, je fotoaparát vybavený 50MP snímačem Samsung JN1 spárovaným se 150° ultra širokoúhlým režimem a prvním režimem rybího oka na světě.

Shrnutí

Celkově se realme GT 2 Pro, jako nejprémiovější vlajková loď, může pyšnit několika celosvětovými prvenstvími v oblasti mobilních telefonů. Vznikl ve spolupráci s ekologicky smýšlejícím hlavním designerem, pyšní se špičkovou 2K LTPO AMOLED obrazovkou, nejnovější platformou Snapdragon 8 Gen 1, největší plochou chladiče a výkonným a atraktivním trojitým systémem fotoaparátů. Kromě toho je telefon také vybaven rychlým nabíjením 65 W SuperDart Charge, masivní baterií s kapacitou 5000 mAh, pokročilým Antenna Matrix systémem, reproduktory Dolby Atmos Dual Stereo a předinstalovaným uživatelským rozhraním realme UI 3.0 na Androidu 12.

realme GT 2 má, jako výkonná vlajková loď, stejné parametry jako realme GT 2 Pro, včetně designu, baterie, realme UI 3.0 a RAM. Je vybaven 120Hz E4 AMOLED displejem, výkonným procesorem Snapdragon 888 5G a systémem chlazení Stainless Steel Vapor Cooling Plus; realme GT 2 také koordinuje GT Mode 3.0 a poskytuje stejný výkon jako GT 2 Pro.

Zveřejněno: 04. 01. 2022