Recenze: Hodinky Canyon SW-79

Značka Canyon před nedávnem uvedla na trh hodinky s názvem SW-79, které disponují skvělým poměrem cena/výkon. Produkt je totiž k dostání za necelých 1.400 korun, a přitom uživateli nabízí nespočet parádních funkcí. Nám se naskytla možnost je vyzkoušet a zjistit, zda má smysl si takové hodinky pořídit.

Hodinky se prodávají v minimalistické krabičce, která obsahuje základní informace a QR kód směřovaný na stránky výrobce. Stejně minimalistický je i její obsah, který vás nijak nepřekvapí – tvoří ho pouze samotné hodinky, které jsou bezpečně uloženy ve středu balení, návod a nabíjecí kabel.

Aplikace a nastavení

Jako první je zapotřebí stáhnout si bezplatnou aplikaci Canyon Life, která je dostupná pro Android i iOS. V jejím přehledném prostředí si nastavíte vše potřebné, jako například vaše fyzické parametry, styl ciferníku, pitný režim, budík, upozornění na dlouhé sezení, a především upozornění z aplikací telefonu – sami si tak můžete zvolit, která upozornění chcete dostávat i do hodinek, což je perfektní, protože například při práci nechcete být rušeni nedůležitými notifikacemi. V takovém případě si můžete nastavit třeba jen upozornění na příchozí hovory. 

Design a funkce

Chytré hodinky zaujmou nejen přehledným rozhraním a širokou nabídkou funkcí, ale i svým elegantním designem, díky kterému jsou ideální volbou nejen na sport, ale i na každodenní nošení. Hodinky vám změří tep, okysličení krve, spánek i množství spálených kalorií při nejrůznějších sportech. Jejich předností je bezpochyby nízká hmotnost pouze 47 gramů, proto se na zápěstí příjemně nosí a nijak nepřekáží. Vedle dotykového TFT displeje jsou hodinky vybaveny i praktickým ovládacím kolečkem na boku ciferníku. Nastavit si můžete formát zobrazení, který vám nejlépe vyhovuje. Skvělé také je, že jsou voděodolné do hloubky jeden metr po dobu 30 minut a jsou plně použitelné i za zhoršených povětrnostních podmínek. Řemínek tvoří kombinace odolného, pružného silikonu a nerezové oceli. Samotný ciferník je pak vyroben ze slitiny zinku a plastu.

Baterie a výdrž

Nabíjení hodinek probíhá skrze USB kabel s magnetickým uchycením, které stačí dát do blízkosti zadní strany samotných hodinek a automaticky dojde k jeho přichycení a inicializaci nabíjení. Po plném nabití vám hodinky vydrží v pohotovostním režimu až 25 dní, při běžném používání se dostaneme na pět až sedm dní podle toho, jaké funkce využíváme. To je velmi slušná doba.

Vyplatí se?

Hodinky jsme testovali poměrně důkladně, a proto můžeme s klidným svědomím říct, že ano. Jedná se o parádní a kvalitní hodinky. Produkt bychom doporučili těm, kteří hledají nějaké kvalitní a pohodlné chytré hodinky, jenž kombinují skvělý design s nízkou cenou. Navíc jsou k dostání v různých barvách (růžová, černá, modrá), takže se hodí jak pro pány, tak i něžné pohlaví. Z hodinek jsme mile překvapeni a musíme uznat, že se povedly.


Hodnocení DigitálníDomácnosti.cz: Vynikající!

Shrnutí: Poměrně šikovné hodinky s mnoha příjemnými funkcemi, ovládání i aplikace jsou v češtině. Hodiny jsou k dostání za poměrně slušnou cenu.  


Zveřejněno: 21. 11. 2022