Recenze telefonu Realme 7i: Mnohem lepší, než jsme čekali

Není to poprvé, co jsme dostali zapůjčený telefon na test, a čím dál víc jsme ho zkoušeli, tím méně se nám ho chtělo vrátit. Tak to u dobrých věcí chodí. A tak tomu bylo i u relativní novinky na našem trhu, společností Realme. Jeho telefon 7i předcházely zprávy o vysokém výkonu a o dlouhé životnosti přes 40 dní v pohotovosti na jedno nabití baterie s obří kapacitou 6000 mAh!

Ostatně s takovou kapacitou jsme se setkával v dávné minulosti u z tabletů, než jsem zjistil, jako mnoho ostatních, že tablet je vlastně na nic. Za jejich úpadek zcela jistě může nárůst počtu modelů mobilních telefonů s velkými obrazovkami a jejich vybavenost. Ať už se jedná o hardware nebo programové vybavení nebo možná vlastně i skromnosti na prostor. Takový telefon, byť s velkou úhlopříčkou, stále zabere méně prostoru než tablet.

A Realme 7i zrovna tak. A že vám název Realme nic neříká? Přitom jde o značku, která se specializuje na poskytování kvalitních technologických produktů a služeb. Značka byla oficiálně založena 4. května 2018. Jejím zakladatelem je Sky Li s partou mladých lidí se zkušenostmi s výrobou smartphonů. Realme se u svých produktů zavazuje nabízet vysoký výkon, stylový design, praktické služby a novinky v oblasti moderních technologií. Podle studie Counterpoint patří Realme mezi Top 7 značek mobilních telefonů. Její registrovaní uživatelé nyní dosáhli počtu 40 milionů, což z Realme činí nejrychleji rostoucí značku smartphonů na světě. A ani se nedivíme.

Copak je to za telefon?

Realme 7 i se také nemá za co stydět. Je vybaven 6,5palcovou velmi dobrou obrazovkou formátu 20:9, přináší větší zorné pole a poskytuje vynikající herní, zvukové a obrazové zážitky, aniž by cokoli výhled rušilo. Přináší poměr obrazovky k tělu 88,7 %, což umožňuje nerušený pohled a plné využití komfortu, který nabízí velká obrazovka, kde je nahoře výřez pro přední fotoaparát.


Design realme 7i je inspirován gestem vítězného „V“. Pro zadní stranu telefonu byla zvolena speciální technika, díky níž působí textura povrchu na dotyk prémiovým dojmem a vizuální efekt se proměňuje s tím, jak se mění úhel a intenzita dopadajícího světla. A to je fakt dokonale vychytané! Líbilo se nám to.

Realme 7i je vybaven 6000mAh baterií. Podle testu výrobce může 7i vydržet v pohotovostním režimu až 45 dní, což je mnohem více než u některých zavedených modelů výrobců, kteří nabízejí své mobily v třeba osmi- i vícenásobné cenové hladině. Realme 7i totiž pořídíte za typicky 4.200 korun, což je vzhledem k tomu, jak skvěle padne do ruky, k luxusnímu a ergonomickému designu a jak je rychlý při provádění operací, se skvělým kontrastním a skvěle barevným displejem. Možná to bude znít divně, ale tenhle telefon ve mně vyvolal touhu vyměnit můj telefon, kterému výrobce začal postupně aktivovat kurvítka, takže tu a tam se třeba nejde připojit k Wi-Fi, stávkuje GPS a tak dále. Cena lehce přes čtyři tisíce za 7i je skvělá, tedy skvělý je poměr výkon cena, jak se ještě dozvíte.

Vydrží dlouho

A jak je to s nabíjením? Díky speciálnímu reverznímu nabíjení OTG může 7i šetřit životnost baterie. Umožňuje díky 18W rychlému nabíjení nabití z nuly na 29 % za 30 minut. To jde.

Že telefon telefonuje, to se už dávno předpokládá jaksi samo sebou. Takže co dál? Víme, jak se drží, jak vypadá. Jak a čím ale fotí? Hlavní fotoaparát 7i, složený ze tří objektivů a blesku umístěných ve čtveřici nahoře vzadu, dá dohromady snímač 48 MP s dobrým clonovým číslem F 1,8 a desetinásobným optickým zoomem. Poskytuje inteligentní mechanismus Quad Bayer s binováním pixelů 4 v 1, který kombinuje čtyři sousední pixely do jednoho. Zvyšuje rovněž rozlišení a kvalitu snímků pořízených i při slabém osvětlení a zajišťuje mimořádný rozsah detailů. Toť fakt. Na přední straně může 8MP selfie fotoaparát pořizovat křišťálově čisté selfie. Fotoaparát také podporuje funkci zkrášlování pomocí mechanismů umělé inteligence AI, režim HDR, režim na výšku a funkci Panoselfie, která vám pomůže pořídit širší selfie, pokud fotíte třeba nejen sebe, ale celou bandu kamarádů kolem vás. Ostatně, fotky ze zadního i předního fotoaparátu jsou skvělé. Zaostřování je rychlé, a tak vám stěží uteče nějaký moment, který byste chtěli mít v paměti foťáku nebo na microSD kartě.

Co se týče procesoru, máte tady k dispozici Helio G85. Ten je vybaven osmi jádry s frekvencemi až 2,0 GHz a pracuje ve společnosti výkonného grafického procesoru ARM Mali-G52, který poskytuje i výjimečný herní zážitek.

Telefon pracuje s Androidem 10 a jeho nadstavbou od Realme, nesoucí název ColorOS 7. Uživatelské rozhraní je navrženo s ohledem na preference a estetiku mladých spotřebitelů, jak tvrdí výrobce. I mně, starému kozlovi, však vyhovuje velmi dobře a snadno si na něj zvyknete.

Co nás zaujalo nejvíc?

Elegantní provedení a skvělý displej. Rychlost, s jakou jsou prováděny jednotlivé úkony. Neskutečně rychlé je třeba rozpoznání otisku prstu, kdy čtečka je umístěna ve středu zadního víka. A i rozpoznání obličeje typu „Poznej svého pána“ je neuvěřitelně přesné a rychlé jak blesk. Chválíme kvalitu pořízených fotografií, ať zadním 48MP fotoaparátem nebo 8MB předním selfie foťákem (ten nemá blesk). Dostala nás kapacita baterie, která umožní při běžném provozu telefonu ho dobíjet dvakrát za týden.

A je vůbec něco, co nám vadilo? Ano, i takovou věc jsme našli. Zvuk není úplně to, co by se nám líbilo. Při telefonování vše super, ale přehrávání hudby z YouTube působí „moc elektronicky“. Kupodivu při poslechu přes sluchátka je ale hudební vjem velmi dobrý (použil jsem Sony pecky). Ale neobávám se toho, že by to tak zůstalo napořád. Spousta firem spolupracuje s hudebními démony, specialisty na elektroakustiku, a tak určitě další modely od Realme budou už znít třeba mnohem lépe. Inu, nejde všechno najednou a hned…


Hodnocení DigitálníDomácnosti.cz: Vynikající!

Shrnutí: Realme 7i je skvělý designový mobil s výtečným displejem o úhlopříčce 6,4 palce s poměrem stran 20:9. Telefon je neskutečně rychlý a pořídíte ho za poměrně slušnou cenu. Až na jeho „trochu elektronický“ zvuk bez výrazných basů při přehrávání hudby jsme na něm nenašli žádnou věc, která by nás nějakým způsobem omezovala nebo nám vadila. Dá se říct, že to je pro nás velké překvapení a určitě bychom uvažovali i o jeho koupi, bylo-li by to třeba.

 

Zveřejněno: 18. 01. 2021