Reproduktory ELAC Vela FS 408 ohromí zvukem

Čerstvý přírůstek řady Vela od společnosti ELAC, sloupová reprosoustava FS 408, kombinuje různé patentované technologie ELACu s moderním pojetím i materiály.

ELAC Vela FS 408 disponuje výjimečným designem lichoběžníkového tvaru ozvučnice, která je osazena elegantními hliníkovými prvky. Zajímavostí je i minimum vzájemně rovnoběžných ploch a náklon dozadu. Tohle všechno nejenže ozvláštňuje vzhled, ale je to i praktické, a to díky tomu, že je přímo v bedně redukován vznik nežádoucího stojatého vlnění.

Základem řešení je výškový měnič JET 5 páté generace, jenž byl poprvé představen už v roce 1993. Celkově zvládá Vela FS 408 „vyloudit“ tóny ve frekvenčním rozsahu od 28 Hz do 50 kHz. Jmenovitá impedance pak činí 4 ohmy.

Pokud chcete potenciál těchto reproduktorů využít naplno, doporučuje výrobce kombinaci se zesilovači s výkonem od 40 do 400 W na kanál.

Pár reprosoustav ELAC Vela FS 408 zakoupíte v leskle bílém nebo leskle černém provedení u autorizovaných prodejců distributora BaSys za doporučenou koncovou cenu 142 000 Kč.

 

Zdroj: TZ BaSys

Zveřejněno: 28. 11. 2020