Reproduktory Elipson Heritage vás vrátí do 70. let

Francouzská společnost Elipson představila nejnovější přírůstek ve své řadě reproduktorů Heritage, které vás svým designem vrátí do 70. let.

Model Heritage XLS11 je třípásmový reproduktor s dřevěnou skříní, který sice vypadá, jako by pomalu překračoval padesátku, ovšem jinak je nadupaný moderními technologiemi. Nový 8" celulózový basový měnič je tak kupříkladu odvozen z 12" varianty většího (a dražšího) modelu XLS15, představeného v roce 2020.

Zvuk reproduktoru si dokonce můžete personalizovat, tedy přizpůsobit obrazu svému. Rozsah tónů ve vysokém a středním pásmu si lze upravit v rozsahu 2 dB. Reproduktory jsou 56 cm vysoké a mohou klidně sloužit jako podlahové, nicméně přikoupit si k nim můžete i volitelný stojan.

Retro reproduktory jsou v poslední době dosti oblíbené a vrací se k nim stále více výrobců (a jejich zákazníků). Pokud si chcete vybrat model Elipson Heritage XLS11, vyjde vás to na přibližně 1.800 amerických dolarů a pár (v přepočtu cca 43 tisíc korun). Stojany vás pak budou stát dalších cca 300 dolarů (7.200 Kč) za pár.

Zveřejněno: 25. 07. 2022