Reproduktory Sonos mají podporu kvalitního přehrávání u Amazon Music

Amazon Music je jedna z mnoha hudebních služeb na dnešním trhu, ale ve verzi Unlimited dokáže překvapit kvalitou přehrávaného obsahu. S tou jsou nyní kompatibilní repráky Sonos.

Sonos už v březnu vydal softwarovou aktualizaci, díky které podporuje audio knihovnu jiné služby s názvem Qobuz, taktéž ve vysokém rozlišení.

Konkrétně u Apple Music (Unlimited) teď Sonos začal podporovat technologii Dolby Atmos a také „Ultra HD“ hudbu ve vysokém rozlišení (24 bitů). Katalog hudby Amazonu ve vysokém rozlišení sice dosahuje až 24 bitů/192 kHz, kompatibilní zařízení od Sonosu však stále nabízejí streamování „jen“ do 24 bitů/48 kHz. Dříve však bylo přehrávání omezeno 16 bity.

Pokud jde o ona kompatibilní zařízení, dokáží Amazon Music ve vysokém rozlišení přehrávat tyto modely: bezdrátové reproduktory Roam, Move, One, One SL, Five a Play:5 (Gen 2); soundbary Arc a Beam (Gen 1 a Gen 2); všechny generace řešení Sub; a dále komponenty Port, Amp, Connect (Gen 2) a Connect:Amp (Gen 2). Kompatibilní jsou i reproduktory IKEA Symfonisk Bookshelf a IKEA Symfonisk Lamp.

Zveřejněno: 13. 12. 2021