Sada powerline adaptérů TP-Link rozšíří dosah bezdrátové sítě

Společnost TP-Link přináší na trh snad každý měsíc nějakou novinku z řady svých bezdrátových zařízení. Tentokrát jde o sadu powerline adaptérů TL-WPA7517 KIT, která rozšíří bezdrátovou síť do odlehlých koutů.

Sada podporuje standard HomePlug AV, díky čemuž dosahuje rychlosti až 1 000 Mb/s na vzdálenost až 300 metrů od zdrojového routeru. Data se přenášejí po elektrické síti, takže odpadá nutnost instalovat po domácnosti dodatečné kabely.

Rychlost 1000 Mb/s je ovšem teoreticky dosažitelná při kabelovém připojení koncových zařízení. Jinak powerline adaptéry zvládnou vytvořit dvoupásmovou síť Wi-Fi AC750, což znamená stále slušnou rychlost do 750 Mb/s, z toho 433 Mb/s v pásmu 5 GHz a 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz.

Díky praktickým funkcím klonování a přesunu Wi-Fi je synchronizace původní Wi-Fi sítě konfigurované na routeru skutečně snadná. Všechny vlastnosti sítě včetně SSID, hesla a zabezpečení zkrátka jen zkopírujete a vaše smartphony či notebooky se tak v dosahu powerline adaptérů připojí automaticky.

Zveřejněno: 05. 05. 2021 | Počet zobrazení: 191x