Samsung Electronics uvedl na IFA 2022 produkty Bespoke, usnadňující život

Společnost Samsung Electronics začne v Evropě prodávat nové produkty řady Bespoke a chce se stát předním světovým výrobcem digitálních domácích spotřebičů, které vynikají udržitelností, chytrými funkcemi a atraktivním designem.

Nová řada praček a sušiček Bespoke AI je vybavena ekologickými technologiemi pro snížení uvolňování mikroplastů z oblečení a byla vyvinuta ve spolupráci s výrobcem oudoorového oblečení Patagonia. Pračka Bespoke AI, která je už k dostání, má prací cyklus, který snižuje emise mikroplastů z oblečení o 54 % díky použití filtrační technologie k zachycení těchto škodlivých plastových částic. Znečištění oceánů a vodních cest mikroplasty je jedním z palčivých problémů světa.

Kromě omezování množství mikroplastů je pračka Bespoke AI vybavena dalšími ekologickými funkcemi, které podporují každodenní udržitelnost bez omezení výkonu. Díky patentované technologii Samsung AI Ecobubble je jedničkou mezi energeticky úspornými pračkami na trhu. Tato technologie zaručuje vysoký standard čistoty a hygieny oblečení tím, že umožňuje pracímu prostředku rychle proniknout do tkanin a odstranit nečistoty, a to i ve studené vodě. Používání studené vody místo teplé bez prodloužení pracího cyklu pomáhá uživatelům ušetřit až 70 % spotřeby energie díky režimu AI Energy Mode systému SmartThings Energy.

Pračka Bespoke AI je vybavena i senzory AI Wash, které měří hmotnost a míru znečištění prádla pro stanovení optimálního množství vody, pracího prostředku a energie, což zabraňuje plýtvání.

Technologie SpaceMax zase umožnila zabudovat do pračky větší buben, aniž by bylo zapotřebí zvětšit její vnější rozměry, a dosáhnout kapacity až 11 kg pro úsporné praní velkého množství prádla. Unikátní plochý design přední strany pračky Bespoke AI a její různé barevné varianty zajišťují, že tento produkt snadno zapadne do každého interiéru.

Zveřejněno: 09. 09. 2022