Samsung uvádí mobilní počítače Galaxy Book

Jihokorejský Samsung aktuálně představil tři nové modely řady mobilních počítačů Galaxy Book. Kromě stejnojmenného kousku jsou na výběr i varianty Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360 (na úvodním obrázku).

První z nich je tenký, ale zároveň výkonný stroj, který staví na procesoru Intel Core 11. generace a samozřejmě je součástí ekosystému Galaxy, což znamená snadné propojení s libovolným jiným zařízením řady Galaxy.

Dále tu máme novou generaci v podobě zařízení Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360, která opět kombinují vysokou mobilitu a výkon. Uživatelé dostanou k dispozici AMOLED displej, podporu 5G nebo tenké a lehké provedení. Při vývoji všech zařízení řady Galaxy Book spolupracoval Samsung například s Intelem nebo Microsoftem.

Zajímavé je, že ač jde o poměrně hojně medializovanou nabídku z dílny Samsungu, srovnatelnou například s uvedením smartphonů Galaxy S, výrobce prozatím neuvažuje o tom, že by zařízení řady Galaxy Book dodával na český nebo slovenský trh. Zájemci se tak nejspíš budou muset spokojit s neoficiální distribucí.

Zveřejněno: 30. 04. 2021