Sluchátka pro audiofily umějí i v Rumunsku

Společnost Meze Audio pochází z rumunského Baia Mare a psali už jsme například o jejich sluchátkách LIRIC. Nyní přichází na scénu další model pro audiofily.

Model 109 Pro je vyroben z těch nejkvalitnějších materiálů včetně ořechového dřeva nebo velice odolné manganové oceli. Designově jsou sluchátka dosti podobná modelu 99 Classics, který se firmě Meze Audio prodává nejlépe. Zvuk je však údajně úplně jiný.

Základním prvkem sluchátek Meze Audio 109 Pro jsou 50mm měniče vlastní výroby, který slibuje mimo jiné „vysoce detailní, pohlcující zvuk“. Velkou výhodou je stejně jako v případě 99 Classics důraz na udržitelnost. Sluchátka jsou sestavena pomocí šroubů a matic a jednotlivé díly se tak v případě potřeby dají snadno vyměňovat. Zařízení je tak „nekonečně servisovatelné“, což pokládáme za budoucnost ekologie a udržitelnosti.

Sluchátka Meze Audio 109 Pro budou na trh uvedena až v říjnu 2022, a pokud jde o cenu, ta zatím není známa. Předpokládáme však, že se bude pohybovat někde nad deseti tisíci korunami.

Zveřejněno: 04. 08. 2022