Sonos vyhrál soud s Googlem, chytré reproduktory tak budete ovládat jinak

Společnost Sonos vyhrála právní bitvu s internetovým gigantem Google. Ten podle rozhodnutí soudu porušuje některé patenty Sonosu a bude tak muset změnit způsob ovládání svých chytrých reproduktorů.

Konkrétně se v tomto konkrétním případě jedná o ovládání hlasitosti v rámci multi-room nastavení, tedy tehdy, když používáte více synchronizovaných reproduktorů najednou. Pokud tak budete chtít třeba u skupiny reproduktorů Google Home nebo Nest Hub upravit hlasitost, budete tak muset učinit pro každý reproduktor zvlášť.

A to se týká i ovládání přes mobil. V ovládací aplikaci ve vašem smartphonu můžete opět posouvat úroveň hlasitosti po jednom repráku. Mezinárodní obchodní komise USA totiž rozhodla o tom, že Google porušil hned pět patentů společnosti Sonos, co se týče multi-room chytrých reproduktorů. Potvrdila tak rozhodnutí soudu ze srpna loňského roku.

Nakonec to však vypadá, že problém s dalším prodejem svých chytrých reproduktorů mít Google nebude. Komise totiž souhlasí s tím, že americkému gigantovi budou stačit softwarové úpravy k tomu, aby celou situaci napravil.

Zveřejněno: 14. 01. 2022