Sony přichází s aktualizací softwaru Camera Remote SDK

Společnost Sony dnes uvedla na trh aktualizovanou verzi softwaru Camera Remote Software Development kit (SDK), která přidává kompatibilitu s nově představeným fotoaparátem Alpha 7 IV a klíčové funkce pro podporu třetích stran při vývoji aplikací na míru využívajících špičkový výkon fotoaparátů Sony.

Software Camera Remote SDK Verze 1.05 lze ode dneška zdarma stáhnout. Nabízí nové funkce, důležité v oblastech elektronického obchodování, systémů rychlostních kamer a tvorby obsahu. Nová funkce ‚Still Image Capture Complete Notification‘ podporuje vyšší efektivitu při nepřetržitém fotografování a nově přidaná možnost ‚Preset Focus and Zoom‘ je funkce, po níž volalo mnoho zákazníků.

Nový režim pro vzdálený přenos obsahu ‚Contents Transfer‘ pro veškerý zaznamenaný obsah umožňuje, aby kamery zůstaly na místě akce, zatímco vy si můžete prohlížet záznam. To přispívá k zefektivnění pracovního postupu při práci s kamerou. Nově přidaná funkce ‚Zoom Speed‘, která umožňuje měnit rychlost zoomu na dálku, otevírá cestu k rychlejšímu snímání. Aby se minimalizovala možnost chyby při ovládání, mohou nyní vývojáři také umožnit zamknutí hardwarových tlačítek na fotoaparátu pomocí funkce ‚Lock Operation Parts‘.

Software Camera Remote SDK umožňuje uživatelům ovládat fotoaparáty Sony na dálku z počítače, od změny nastavení fotoaparátu až po vzdálené spuštění závěrky a sledování živého náhledu. Pomocí této sady SDK mohou vývojáři softwaru navrhovat aplikace na míru podle podnikových požadavků a integrovat profesionální zařízení Sony pro systémy dronů a rychlostních kamer, u nichž je zásadní velikost, a další funkce v oblasti zdravotnictví, vzdělávání, státní správy a elektronického obchodování.

Zveřejněno: 15. 11. 2021