Sony přizpůsobuje vrcholné LED TV potřebám PS5

Společnost Sony ještě více přizpůsobuje svoje vrcholné modely LED televizorů pro roky 2021 a 2022 potřebám herní konzole PlayStation 5.

Děje se tak aktuálně prostřednictvím nové aktualizace firmwaru, díky které získají některé z vrcholných televizí optimalizovaných pro hraní maximální kvalitu videa a variabilní obnovovací frekvencí (VRR).

Až doposud znamenala aktivace technologie VRR na většině top modelů Sony – pomocí funkce s názvem Perfect for PS5 – deaktivaci lokálního stmívání (local dimming). Důsledkem byl viditelný pokles kvality HDR kontrastu.

Nový firmware s označením v6.5929 vychází „právě nyní, a nabízí okamžité zlepšení kontrastního výkonu při VRR hraní,“ píše portál hdtvtest, který na novinku upozornil jako jeden z prvních.

Problém s kvalitou HDR kontrastu se ovšem týkal pouze LED/LCD TV a nikoliv OLED TV, které používají zcela odlišnou stmívací technologii. Současně se problém netýká ani modelů X85J a X85K z roku 2021, které pro lokální stmívání nevyužívají Bravia XR Cognitive Processor.

Zveřejněno: 04. 07. 2022