Sony uvádí na trh nový smartphone Xperia 10 IV

Jedná se o nejlehčí 5G telefon na světě vybavený baterií s kapacitou 5000 mAh. Smartphone Xperia 10 IV je kompaktní a snadno se vejde do dlaně.

Xperia 10 IV s třídou ochrany IP65/68 proti vodě a prachu obstojí v každodenním životě. Tento telefon můžete bez obav používat, ať si jdete zaběhat, nebo relaxujete na pláži. Potřebujete vyměnit SIM kartu nebo nainstalovat novou SD kartu? Žádný problém. U smartphonu Xperia 10 IV nepotřebujte k otevření slotu pro SIM kartu žádný nástroj, přitom je však stále zachována odolnost zařízení proti vniknutí vody stupně IP65/68.

Fotoaparát s vyjímečnými možnostmi

Díky fotoaparátu s trojitým objektivem a celou řadou užitečných funkcí pro pořizování statických snímků a videí je zachycování života snadné. Jakmile vidíte příležitost pořídit snímek, nemusíte ztrácet čas volbou žádných speciálních nastavení. Se smartphonem Xperia 10 IV zůstávají věci jednoduché – díky technologii detekce scény, podmínek a objektu a následnému automatickému zvolení ideálního nastavení, například ISO a rychlosti závěrky pořídíte v naprosté většině případů vždy ten nejlepší snímek. Fotoaparát s trojitým objektivem smartphonu Xperia 10 IV pokryje vše, od snímků krajiny až po nádherné portréty. S možností volby ultraširokoúhlého 16mm objektivu, širokoúhlého 27mm objektivu nebo 54mm teleobjektivu lze pořizovat celé spektrum snímků. Při pořizování fotografií, zejména večer nebo v tmavém interiéru, může i ten nejmenší pohyb ruky způsobit rozmazání snímku. Avšak smartphonem Xperia 10 IV budete díky technologii optické stabilizace obrazu pořizovat snímky bez rozmazání, a to i za slabého osvětlení. Když pořizujete snímek vzdáleného objektu teleobjektivem smartphonu, běžně dochází při použití zoomu ke zhoršení rozlišení. Avšak díky zoomu s funkcí vysokého rozlišení smartphonu Xperia 10 IV můžete pořizovat zřetelné snímky i při použití zoomu. Optická stabilizace obrazu (OIS) se nehodí jen pro statické snímky, ale funguje i pro video. Když natáčíte video za pohybu, jedinečná optická technologie stabilizace obrazu SteadyShot zajistí, že výsledky nebudou rozmazané a budou prosty otřesů.

Velký displej bez průstřelů

Smartphone Xperia 10 IV je vybaven širokoúhlým šestipalcovým OLED displejem s poměrem stran 21 : 9 bez jakéhokoli zářezu nebo otvoru pro fotoaparát, které by kazily zobrazení. Proto se můžete nechat zcela vtáhnout do filmů, hraní her nebo jiných vizuálních zážitků. Širokoúhlý OLED displej s poměrem stran 21 : 9, jasnější než u předchozího modelu, reprodukuje snímky s živoucími barvami a skutečnou černou. Unikátní Triluminos Display pro mobilní technologie, čerpající z mnohaleté zkušenosti společnosti Sony v oblasti televizorů, optimalizuje displej pro sledování filmů a reprodukuje intenzivní, živoucí obrazy.

Nadstandardní zvuk

Smartphone Xperia 10 IV, oplývající celou škálou prémiových zvukových technologií, nabízí všem milovníkům hudby výjimečný poslechový zážitek. Se zvukem s vysokým rozlišením můžete zapojit svá oblíbená kabelová sluchátka a poslechnout si hudbu s reprodukcí úplného rozsah zvuku, s dynamikou a detaily přesně tak, jak umělec zamýšlel. Xperia 10 IV je navržen pro použití funkce 360 Reality Audio k optimalizaci kvality zvuku při poslechu hudby přes sluchátka ve službách Amazon Music, Deezer, nugs.net a TIDAL.

Obří výkon za všech okolností

Platforma pro mobilní zařízení Snapdragon 695 5G si rozumí s vašimi aplikacemi, filmy, hrami a mnohým dalším, a to díky vysoké výkonnosti a účinnosti, které poskytují nebývalou konektivitu. Rychlé 5G připojení otevírá svět plný možností a umožňuje užít si stahování ve vysoké kvalitě a nepřerušované streamování bez kompromisů – a to i u souborů ve vysokém rozlišení.

Zveřejněno: 30. 05. 2022