Sony Xperia 5 II je nejkompaktnější chytrý telefon Xperia s technologií 5G se skvělým fotoaparátem

Už tak působivá řada telefonů Sony Xperia byla rozšířena o další model. Stává se jím Xperia 5 II. Je druhým smartphonem od Sony s podporou 5G, který nabízí kompaktní design bez kompromisů ohledně výkonu.

Xperia 5 II přebírá řadu důležitých vlastností modelu Xperia 1 II, včetně fotoaparátu s trojitým objektivem s optikou Zeiss kalibrovanou speciálně pro telefon Xperia 5 II. Je vybavena také funkcemi Photography Pro s technologií fotoaparátů Sony Alpha pro rychlé a přesné sledování AF / AE, Cinematography Pro, vycházející z kamer CineAlta, pro nastavení parametrů a barev podobným způsobem, který používají profesionální filmaři, a displejem CinemaWide s poměrem stran 21:9 pro skvělý zážitek ze sledování. Nový model navíc disponuje špičkovými vlastnostmi audia, včetně zvuku s vysokým rozlišením, 3,5mm zvukovým konektorem a stereofonními reproduktory směřujícími dopředu k uživateli, spolu s pokročilou mobilní platformou Qualcomm Snapdragon 865 5G. To vše v kompaktním a elegatntím štíhlém designu. Displej se 120Hz obnovovací frekvencí a 240Hz dotykovou skenovací frekvencí poskytuje ten nejplynulejší a nejpřesnější herní zážitek.

Bezchybné portréty a nezapomenutelné zážitky zachytíte s dokonalou ostrostí

Xperia 5 II, která mnohé převzala od svého velkého bratra (Xperia 1 II), využívá technologii fotoaparátů Alpha společnosti Sony, díky níž dosahuje při snímání dokonale ostrých výsledků. Pro bezchybné portréty není nutné pózování, o zachycení ostrých spontánních snímků se postará funkce automatického ostření Real-time Eye AF. Ať už fotografujete rychle se pohybující osoby nebo zvířata, funkce Real-time Eye AF zajistí, aby vynikla nejdůležitější část obličeje, i když je třeba jedno oko zakryté nebo se osoba rychle pohybuje.

Xperia 5 II zachytí spolehlivě neopakovatelné okamžiky díky kontinuálnímu automatickému ostření, které provádí výpočty AF / AE 60krát za sekundu. Umožní pořizovat a ukládat 20 snímků (20 sn./s) s vysokou přesností, precizním zaostřením a optimální expozicí.

Všestranný fotoaparát se třemi objektivy a třemi ohniskovými vzdálenostmi: 16 / 24 / 70 mm dokáže zachytit nádherné krajiny a portréty a umožňuje přiblížit i vzdálené objekty. Optika ZEISS je speciálně kalibrována pro Xperia 5 II a je vybavena renomovanou vrstvou ZEISS T, která redukuje odlesky světla. Výsledkem je vynikající kontrast a přesné vykreslení obrazu. Díky velkému snímači o velikosti 1/1,7 palce s redukcí šumu, o kterou se stará technologie Bionz X pro mobilní zařízení, zachytí novinka kvalitní snímky i při fotografování za slabého osvětlení.

Stejně jako Xperia 1 II nabízí také Xperia 5 II uživatelské rozhraní Photography Pro, které bylo vyvinuto ve spolupráci s profesionálními fotografy. Rozhraní nabízí mnoho prvků pro manuální nastavení, jež naleznete u fotoaparátů Alpha, včetně možnosti nastavení ISO, rychlosti závěrky a EV indikátor, zároveň také podporuje formát RAW.

Cinematography Pro, vycházející z kamer CineAlta, nyní navíc přichází s větším výběrem možností pro poutavou produkci příběhů s dramaticky působícími zpomalenými záběry. Novinka je tak prvním chytrým telefonem, který nahrává 4K HDR video ve slow-motion rychlostí 120 snímků za sekundu a dokáže zachytit a přehrát až 5násobné zpomalení při nastavení na 24 sn./s. Nahrává také v poměru 21:9 při 24/25/30/60 sn./s a přináší tak intenzivnější filmový výraz. Osm různých přednastavených barevných filtrů vám umožní změnit ladění záběrů do různých filmových stylů. Jedinečná technologie inteligentního větrného filtru z dílny Sony využívá oceňovanou technologii separace zvuku, která omezuje rušení větrem a pomáhá nahrát čistší zvukový záznam.

Hraní na cestách

Kombinace prémiových zábavních funkcí modelu Xperia 5 II umožňuje, aby se z něj stalo výkonné mobilní herní centrum. Díky pohlcujícímu displeji s poměrem stran 21:9 vás vtáhne hlouběji do akce – a díky aplikaci „Game Enhancer“, ultrarychlému výkonu, displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz a přesnému skenování dotykové plochy s frekvencí 240 Hz vám Xperia 5 II přináší silné výhody, které vám pomohou vyhrávat. Všechny funkce byly vyladěny ve spolupráci s profesionálními hráči e-sportu tak, aby zajistily ten nejlepší herní zážitek.

Displej s poměrem stran 21:9 je širší než běžné displeje, takže umožňuje zobrazit více akce – proto uvidíte soupeře dříve, než on uvidí vás. Displej tak představuje výhodu zejména v akcích z pohledu první osoby. Nejen, že na nativním displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz získáte neomezený výhled na vlastní herní akci, zároveň si díky ostrému zobrazení pohybujících se objektům užijete opravdu plynulé hraní. Výhody Xperia 5 II tím nekončí – displej aktualizuje obraz neuvěřitelnou rychlostí 240krát za sekundu pro redukci rozmazání pohybu a přináší akci bez rozostřeného obrazu.

U her, které vyžadují rychlé prsty, vám Xperia 5 II přináší výhodu. Podporuje 240Hz frekvenci dotykového skenování, která je 4x vyšší než u předchozího modelu10 – to znamená, že veškerá akce se děje přesně tak, jak jste ji svým ovládáním zamýšleli. Odezva na dotyk byla vylepšena o 35 % ve srovnání s předchozím modelem, systém tak rozpozná váš dotek v přesném okamžiku, tak jak jste zamýšleli.

Game Enhancer nabízí řadu funkcí a nastavení, díky kterým zlepšíte vaši hru a budete tak moci být lepší. Ty nejlepší okamžiky můžete sdílet pomocí snímků obrazovky, zvukových klipů nebo videoklipů. HS Power Control také umožňuje vyhnout se přehřátí a hrát tak déle.

Ideální zábava do kapsy

Xperia 5 II je ideální pro milovníky filmů. Díky svému bezvýřezovému FHD + HDR OLED displeji o velikosti 6,1 palce s poměrem stran 21:9 a rozlišením FHD + HDR vám nabídne širokoúhlý zážitek jako na dlani. Díky připojení 5G můžete navíc stahovat a streamovat obsah rychleji než kdy dříve. Podání barev při sledování filmů je vynikající, inspirované profesionálními technologiemi společnosti Sony používanými v předních produkcích hollywoodských studií. Režim Creator, vycházející z kamer CineAlta, vdechne obsahu život přesně podle původního záměru autora. X1 pro mobilní zařízení umožňuje pomocí technologie BRAVIA HDR remasterovat vše, co sledujete, a zdokonalit tak kontrast, barvu a čistotu jakéhokoli obsahu, dokonce i u streamovacích služeb. 120Hz obnovovací frekvence zase zajišťuje plynulé posouvání stránek a procházení internetu.

Xperia se stala synonymem skvělého zvuku a s modelem Xperia 5 II, který ještě více zdokonaluje pohlcující zážitek ze zábavy, tato tradice pokračuje. Hudba zní nyní ještě lépe, díky spolupráci se společností Sony Music Entertainment, která vyladila zvuk tak, aby poskytoval skutečně autentický zážitek z poslechu. Hardwarové dekódování 360 Reality Audio optimalizuje kvalitu zvuku pro poslech hudby na globální hudební a zábavní platformě TIDAL.

Hudbu ve vysoké kvalitě si můžete vychutnat prostřednictvím předních stereofonních reproduktorů nebo při poslechu se sluchátky, a to bezdrátově nebo prostřednictvím 3,5mm zvukového konektoru. Konektor poskytuje zřetelnější oddělení zvuku v levém a pravém kanálu, čímž snižuje šum signálu na nepostřehnutelných 20 dB – to je o více než 90 % méně než při připojení sluchátek přes USB-C.

Bez ohledu na formát, ve kterém hudbu posloucháte, zajistí Xperia 5 II, že z vaší hudby dostanete maximum. Kromě zvuku s vysokým rozlišením Hi-Res Audio a bezdrátového zvuku s vysokým rozlišením LDAC (High-Resolution and High-Resolution Wireless Audio), nabízí Xperia 5 II technologii DSEE Ultimate, která zvyšuje kvalitu digitální hudby pomocí umělé inteligence, včetně služeb pro streamování zvuku a videa. Automaticky vylepšuje zvukovou frekvenci a dynamický rozsah v reálném čase a každou skladbu přibližuje zvuku ve vysokém rozlišení.

Kompaktní, ale výkonný

S šířkou pouhých 68 mm a tloušťkou 8 mm je Xperia 5 II jako stvořená pro použití jednou rukou – byla dokonce navržena se zaoblenějším tvarem rohů než její předchůdce, aby byl úchop pohodlnější a dokonale tak padla do ruky nebo do kapsy.

Kompaktní velikosti neznamená menší výkon. Xperia 5 II je napájena baterií s vysokou kapacitou 4 000 mAh, s podporou rychlého nabíjení, díky kterému se nabije na 50 % už za pouhých 30 minut. Díky dlouhé tradici vývoje technologií, které zlepšují životnost baterií, může Sony s jistotou tvrdit, že baterie Xperie 5 II bude v dobré kondici i po dvou letech používání .

Xperia 5 II byla navržena pro rychlost a dokáže se tak připojit k superrychlým 5G sítím. Můžete si s ní snadno a rychle vychutnat nekompromisní stahování ve vysoké rychlosti i bezproblémové streamování – dokonce i u souborů ve vysokém rozlišení. Mobilní platforma Qualcomm Snapdragon 865 5G a systém Snapdragon X55 5G Modem-RF vám umožňují díky technologii 5G ohromující rychlost mnoha gigabitů. Zároveň oproti předchozímu modelu vylepšují o 25 % výkon CPU a GPU, budete tak moci hrát, nahrávat, připojovat se a pracovat s mnoha aplikacemi zároveň jako nikdy předtím.

Novinka je nejen kompaktní, ale díky stupni krytí IP65 / 68, pro odolnost vůči vodě a prachu, a ochrannému sklu Corning Gorilla Glass 6 na obou stranách přináší také klid v duši, protože je díky těmto prvkům její design nejen krásný, ale také odolný.

Dostupnost

Xperia 5 II bude k dispozici v černé a modré a do prodeje se dostane se systémem Android 10 na podzim 2020 za doporučenou maloobchodní cenu 24 990 Kč.

 

 

 

 

 

Zveřejněno: 21. 09. 2020