Špatný signál Wi-Fi? Chyťte si ho na dálku s pomocí antény

Pokud signál Wi-Fi v místě příjmu není dostatečně kvalitní, můžete zkusit vylepšit příjem pomocí venkovní antény od TP-Linku. Ta přichází s dosud nejvyšším ziskem a její předností je i snadná montáž i odolnost proti úderu blesku. Ochrana pro venkovní prostředí je samozřejmostí.

TP-Link CPE 710 je odolná vůči vlivům počasí. Zvládne přenášet bezdrátový signál Wi-Fi i na větší vzdálenosti a může se pochlubit i rychlou montáží a snadným nastavením.

Jde o dosud nejvýkonnější směrovou anténu v portfoliu TP-Linku, která zároveň nabízí nejvyšší rychlost přenosu, a to až 867 Mb/s při 5GHz bezdrátové datové rychlosti, samozřejmě při využití podporovaného standardu 802.11ac. Zpětně kompatibilní je pak zařízení i se staršími standardy 802.11a/n.

Takto vysoké rychlosti je možné dosáhnout i díky podpoře 2×2 MIMO 802.11ac, tedy řešení ideálního pro využití k přenosu dat na větší vzdálenosti. Ke stabilnějšímu připojení napomáhá i výborná směrovost paprsku, snížená latence (odezva) i šum.

Stabilita antény TP-Link CPE710 je zajištěna i použitím inovativních dílů se zámkem, jež usnadňují fyzickou montáž na tyč. Výhodou antény je pak snadná montáž i pro běžného uživatele. Robustní konstrukční řešení zajišťuje stabilitu zařízení i za silného větru. Vůči dalším vrtochům počasí je anténa odolná díky nadstandardnímu krytí IP65. Plus zde máme 15kV ESD a 6kV ochranu před blesky, čímž vhodnost využití v opravdu každém počasí jen potvrzuje.

Firemní administrátoři budou potěšeni centralizovaným systémem správy Pharos Control, který je k dispozici zdarma. S jeho pomocí lze spravovat veškeré prvky podnikové sítě řady TP-Link Pharos. Neposlední řadě je nutné zmínit pasivní podporu technologie PoE (Power over Ethernet), jež umožňuje vyšší flexibilitu aplikací a snadnou instalaci bez nutnosti napájecího kabelu.

Klíčové vlastnosti CPE710:

·         802.11ac až 867Mb/s bezdrátové datové rychlosti v 5GHz pásmu.

·         23dBi vysoce ziskový směrový 2×2 MIMO, ideální pro aplikaci na velké vzdálenosti.

·         Vynikající směrovost paprsku, vylepšená latence a potlačení šumu.

·         Inovativní díly se zámkem zajišťující rychlou montáž a robustní konstrukční řešení, které udržuje CPE710 stabilní i za silného větru.

·         Bytelné krytí IP65 odolné vůči povětrnostním vlivům spolu s 15kV ESD a 6kV ochranou před bleskem zajišťuje vhodnost do každého počasí.

·         Pharos Control poskytuje správcům bezplatný centralizovaný systém správy.

·         Pasivní podpora PoE umožňuje flexibilní nasazení a pohodlnou instalaci.

Pokud tedy v místě příjmu máte špatný a slabý signál, s touto anténou můžete docílit jeho podstatného zlepšení. Montáž zvládne i laik, pokud se nebojí výšek, podmínkou ale je instalace vhodného držáku, který odolá náporům větru.

Anténu jsme zkoušeli připevnit pomocí držáku na okenní rám na straně domu, kde byl před tím signál k zachycení, ale nebyl příliš kvalitní, vypadával při změnách počasí. Po instalaci antény došlo k podstatnému zlepšení příjmu signálu Wi-Fi, takže potíže s vypadáváním signálu během dne byly odstraněny.

Za výhodu lze považovat to, že výrobce dodává všechno potřebné s anténou, na vás pak je vybrat jen vhodný držák, který anténu spolehlivě udrží i při náporech větru. Montáž je díky přiloženému (i) českému návodu hračkou, chválíme i možnost ovlivňování parametrů pomocí programu Pharos Control. Jako velké plus hodnotíme i možnost napájení po kabelu (PoE), takže adaptér pro napájení můžete zapojit v místnosti a skrýt před vlivy počasí, odbočka pro napájení, která do kabelu vedoucího k anténě přidá napájecí napětí potřebné pro správnou funkci antény, je součástí dodávky.

Výsledky zlepšeného příjmu antény nás samotné překvapily, přesvědčili jsme se o tom, že TP-Link vymyslel opravdu potřebné zařízení, které vám zlepší příjem signálu v místě příjmu i vaši, do té doby poměrně špatnou náladu.

 

 

 

 

Zveřejněno: 30. 09. 2020