Společnost Lenovo přináší výkon, sílu a rychlost v pracovních stanicích ThinkStation PX, P7 a P5

Trojice stolních pracovních stanic nové generace je poháněna nejnovějšími technologiemi od společností Intel a Nvidia v elegantním, zcela novém šasi navrženém ve spolupráci s Aston Martin

Nové pracovní stanice byly od základu přepracovány tak, aby překonaly dnešní nejextrémnější výpočetní zatížení napříč odvětvími. Jsou vybaveny nejnovějšími procesory od společnosti Intel s až 120 jádry a podporou špičkových profesionálních grafických karet Nvidia RTX. Kromě toho se pracovní stanice mohou pochlubit novým designem šasi a pokročilým chlazením, stejně jako schopnostmi BMC pro efektivní vzdálené monitorování systému. Pracovní stanice splňují požadavky na vyšší výkon a rychlost, od virtuální reality a virtuální produkce až po strojové učení, datovou vědu, počítačem podporované inženýrství (CAE), zachycování reality a umělou inteligenci.

Aby společnost Lenovo přivedla tuto trojici pracovních stanic k životu, spojila se se svým zákazníkem, společností Aston Martin, renomovaným výrobcem výkonných automobilů a lídrem na trhu luxusních vozidel, aby společně navrhli nové šasi pro řadu ThinkStation. V souladu s designovou filozofií Aston Martin se spolupráce snažila zdůraznit ikonický červený design produktů Lenovo, poskytnout co nejvyšší možný výkon a umožnit vyšší úroveň přizpůsobení. Návrháři společností spolupracovali na tvorbě strojů s maximálním výkonem. Za tímto účelem týmy navrhly novou konstrukci „tool-less“ šasi (šasi, pro jehož údržbu, servis, upgrade a škálování není nutné použít jakékoliv nářadí), jež umožňuje extrémní flexibilitu a vylepšenou ergonomii.

Se zaměřením na dosažení maximálního výkonu je čelní 3D mřížka přímo inspirována ikonickým cestovním vozem DBS společnosti Aston Martin. Přepracované vzduchové přepážky a větší 3D šestihranné větrací otvory společně s patentovaným tříkanálovým systémem chlazení umožňují nerušené proudění vzduchu, zajišťující maximální přívod studeného a odvod horkého vzduchu. Výsledkem je ikonické šasi maximalizující výkon procesoru, grafické karty, paměti i úložiště. Všechny tři nové pracovní stanice se navíc mohou pochlubit inovativním, modulárním designem se zásuvkami umístěnými na předním panelu pro snadný servis a flexibilní úpravy.

Lenovo ThinkStation PX: Dokonalý počítač pro flexibilní datová centra

Lenovo ThinkStation PX dosahuje extrémního výkonu díky větší podpoře rozšiřitelnosti a vyššího počtu jader, než tomu bylo u předchozí generace pracovních stanic a je optimalizovaná pro provoz v serverovém racku. Tato pracovní stanice je poháněna škálovatelnými procesory Intel Xeon 4. generace, které nabízejí až 120 výpočetních jader a mohou se pochlubit průměrným nárůstem výkonu o 53 % vůči předchozí generaci. ThinkStation PX také nabízí podporu až čtyř dvouslotových grafických karet Nvidia RTX 6000 generace Ada, díky čemuž mohou uživatelé spravovat a provádět i ty nejsložitější pracovní úkoly, včetně kreativních dokončovacích prací a simulace CAE. Nová stolní pracovní stanice s až 4 TB DDR5 operační pamětí a ultrarychlou šířkou pásma prostřednictvím linek PCIe Gen 5 poskytuje flexibilitu pro virtualizaci více uživatelů v hybridním pracovním prostředí – ať už v datových centrech nebo clusterech v rámci stolního počítače. Tato pracovní stanice také nabízí efektivní 1850W zdroj a volitelné redundantní napájecí zdroje.

Lenovo ThinkStation P7: ohromující výkon v jedno-socketovém provedení

ThinkStation P7 je vybaven novou výpočetní architekturou, která s nejnovějšími procesory Intel Xeon W podporující až 56 jader v jednosocketovém provedení umožňuje řešit výpočetně náročné úlohy pro více vláken. ThinkStation P7 byl navržen tak, aby překonal ty nejpřísnější požadavky na výkon a spolehlivost v pracovních úkonech, které se v minulosti obvykle spoléhaly na servery nebo cloudové zdroje. Model P7 je také optimalizovaný pro použití v různých prostředích desktopů i pro 4U rack v datových centrech. ThinkStation P7 je díky podpoře až tří dvouslotových grafických karet Nvidia RTX 6000 Ada ideální pro tvůrce obsahu, architekty, designéry, inženýry a datové vědce, kteří vyžadují bezprecedentní grafiku, vizualizaci, vykreslování v reálném čase, CAE a výkon pro umělou inteligenci. ThinkStation P7 dokáže čelit těm nejnáročnějším výzvám, od automobilového designu a výpočetní analýzy dynamiky tekutin až po komplexní pracovní úkoly pro produkci videa a renderování.

Lenovo ThinkStation P5: Všestrannost, spolehlivost a výkon připravený na budoucnost

ThinkStation P5 je navržen pro řadu průmyslových odvětví a byl přepracován tak, aby uspokojil uživatelské požadavky po vyšším výkonu, škálovatelnosti IT a snadné správě. Pracovní stanice je vybavena nově navrženým šasi, nejnovějšími procesory Intel Xeon W nabízející podporu až 24 jader a podporou až pro dvě profesionální grafické karty Nvidia RTX A6000. Vysokorychlostní paměť DDR5 a šířka pásma PCIe Gen 5 poskytují flexibilní konfigurovatelnost, která uspokojí potřeby koncových uživatelů. Tato pracovní stanice, optimalizovaná pro architekty, designéry, inženýry i kreativce, vyniká v solidním modelování a výpočetně náročných úkolech, včetně BIM, komplexního 3D CAD, zachycování reality a geoprostorové vizualizace, vizuálních efektů a edge řešení.

Pracovní stanice ThinkStation PX, P7 a P5 jsou navrženy tak, aby fungovaly v těch nejnáročnějších profesionálních IT prostředích a poskytovaly základní funkce i zabezpečení na úrovni enterprise. Přísné standardy a testování společnosti Lenovo, ThinkStation Diagnostics 2.0, podpora ThinkShield, upgrade na Premier Support a tříletá záruka poskytují jistotu a klid potřebný pro sebevědomější a bezpečnější práci.

Tři nové pracovní stanice budou k dispozici od května 2023.

Zveřejněno: 13. 03. 2023