Společnost QNAP představuje QTS 4.5.1

Společnost QNAP Systems oficiálně představila operační systém pro NAS QTS 4.5.1. S komplexním vylepšením funkcí virtualizace, vytváření sítí a správy odráží QTS 4.5.1 závazek společnosti vyrábět inovativní a pokročilé operační systémy pro NAS. Mezi další nové funkce patří živá migrace virtuálních počítačů, podpora Wi-Fi 6, Azure Active Directory Domain Services (Azure AD DS), centralizovaná správa protokolů a mnoho dalšího.

„V této éře neustálých technologických změn přináší QTS 4.5.1 různé inovace a vylepšení, která posouvají výkon a efektivitu správy NAS na další úroveň,“ uvedl Sam Lin, produktový manažer společnosti QNAP a dodal: „Vylepšením virtualizačních schopností, flexibility sítě a efektivity správy pomáhá QTS 4.5.1 uživatelům maximalizovat využití jejich IT zdrojů a zároveň jim pomáhá vyvažovat provozní spolehlivost a flexibilitu IT.“

Klíčové nové aplikace a funkce v systému QTS 4.5.1:

 • Živá migrace virtuálních počítačů
  Když je třeba aktualizovat/udržovat software/hardware zařízení NAS, uživatelé mohou přesouvat spuštěné virtuální počítače mezi různými NAS bez dopadu na dostupnost virtuálních počítačů, čímž získají flexibilitu a efektivitu pro aplikace virtuálních počítačů.
 • Wi-Fi 6 a WPA2 Enterprise
  Nainstalujte si do zařízení QNAP NAS kartu QXP-W6-AX200 Wi-Fi 6 PCIe, abyste mohli přidat vysokorychlostní bezdrátové připojení 802.11ax a odstranit potřebu ethernetových kabelů. WPA2 Enterprise poskytuje bezdrátové zabezpečení pro podnikové sítě, včetně certifikační autority, šifrovacího klíče a rozšířeného šifrování/dešifrování. 
 • Přidejte QNAP NAS do Azure AD DS
  Microsoft Azure AD DS poskytuje služby spravované domény, jako je připojení k doméně, zásady skupiny a protokol LDAP (Lightweight Directory Access Protocol). Přidáním zařízení QNAP NAS do Azure AD DS nemusí pracovníci IT provádět lokální zavádění a správu řadiče domény a dosahují vyšší efektivity při správě uživatelských účtů a oprávnění pro více zařízení NAS.
 • QuLog Center
  Poskytuje grafické statistické třídění chybových/varovných událostí a přístupu, a pomáhá rychle sledovat a reagovat na potenciální systémová rizika. QuLog Center podporuje štítky, pokročilé vyhledávání a odesílatele/příjemce protokolu. Protokoly z více zařízení QNAP NAS lze pro efektivní správu centralizovat do QuLog Center na konkrétním NAS.
 • Console Management
  Při provádění údržby/odstraňování problémů nebo pokud pracovníci IT/podpory nemají přístup ke QTS přes HTTP/S, lze pomocí Console Management provádět základní konfiguraci a ladění. Console Management je k dispozici pomocí SSH, Serial Console nebo připojením zobrazovacího zařízení HDMI, klávesnice a myši k NAS.

QTS 4.5.1 je k dispozici v Centru stahování.

 

Zveřejněno: 27. 10. 2020