Společnost QNAP představuje vysoce výkonné 3pozicové zařízení

Společnost QNAP Systems představila 3pozicové zařízení RAID 5 2,5GbE TS-364 NAS se sloty M.2 PCIe Gen3 NVMe SSD a konektivitou 2,5GbE. Zařízení poskytuje optimalizovaný výkon v domácích a kancelářských prostředích.

Zařízení TS-364 podporuje lehkou virtualizaci/kontejnery a výstup HDMI a nabízí řešení pro centralizované úložiště, zálohování, sdílení souborů a multimédia s bohatými aplikacemi pro NAS pro vyšší produktivitu a neomezenou zábavu.

Nové zařízení TS-364 NAS umožňuje vytvořit bezpečné pole RAID 5 se třemi disky pro optimalizaci úložné kapacity, výkonu cache a ochrany proti selhání jednoho disku. Díky slotům M.2 PCIe Gen3 umožňuje TS-364 akceleraci cache nebo úložné svazky z SSD pro lepší výkon nebo Edge TPU pro rozpoznávání obrázků na bázi AI. Port 2,5GbE zrychluje síťový přenos a porty USB 3.2 Gen2 (10 Gb/s) umožňují rychlý přenos velkých multimediálních souborů.

Zařízení TS-364 je vybaveno čtyřjádrovým čtyřvláknovým procesorem Intel Celeron N5105/ N5095 (s navýšením až 2,9 GHz) s šifrovacím modulem Intel AES-NI a 4GB pamětí DDR4. TS-364 podporuje akceleraci cache nebo Qtier pro zvýšení výkonu, případně Edge TPU pro rozpoznávání obrázků pomocí umělé inteligence. TS-364 má jeden port 2,5GbE pro podporu sítí nové generace, jeden port USB 3.2 Gen 1 (5 Gb/s) a dva porty USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s), které zajišťují rychlejší přenos dat do přenosných zařízení. Úložnou kapacitu zařízení TS-364 lze rozšířit připojením úložných rozšiřujících jednotek TL a TR.

Zařízení TS-364 je vybaveno nejnovějším operačním systémem QTS 5.0 a obsahuje bohaté aplikace NAS pro domácnosti a firmy: File Station zjednodušuje přístup k souborům NAS, jejich sdílení a správu prostřednictvím webového prohlížeče; Hybrid Backup Sync umožňuje snadno zálohovat soubory z NAS do cloudu nebo jiného NAS a splnit tak strategii zálohování 3-2-1; Virtualization Station a Container Station umožňují nenáročné virtualizační aplikace; QVR Elite pomáhá zavést špičkový inteligentní dozorovací systém; a KoiMeeter poskytuje kompletní řešení napříč platformami pro videokonference a bezdrátové prezentace. Domácí uživatelé ocení také širokou škálu multimediálních aplikací (včetně Plex®), možnosti streamování a vestavěný port HDMI, který jim umožní vychutnat si multimédia na zvoleném zařízení.

Zveřejněno: 18. 11. 2021