Špunty do uší pro usínání a klidný spánek

Novinkou na našem trhu je druhá, vylepšená generace unikátních špuntů do uší Bose Sleepbuds II pro všechny, kteří bojují s poruchami spánku či usínání. Pomáhají uklidnit mysl uživatele a oprostit ji od vnějších rušivých vlivů, jako je hluk z ulice nebo chrápání partnera. K tomu využívají technologii Noise Masking, která je založena na psychologii lidského vnímání a využívá speciálně navržené a testované zvuky.
Špunty využívají jednak důkladné mechanické zatlumení pomocí silikonových koncovek a také speciálně navržené zvuky, které pouští uživatelům do uší. Ty pomáhají maskovat okolní ruchy a uklidnit mysl uživatele. Bose Sleepbuds II jsou velmi malé a spolu s miniaturními vyjímatelnými reproduktory se vejdou do uší tak, že nepřekážejí ani při spaní na boku. Z uší vyčnívají méně než špunty prodávané v lékárně.


Druhá generace má vylepšenou konstrukci s oválným designem a nově také speciální povrchovou úpravu, která eliminuje přenášení zvuků při posunu hlavy po polštáři. Aplikace pro ovládání nabízí kromě toho rozšířenou paletu uklidňujících zvuků a funkci personálního budíku s možností definování několika časů, nastavení opakování a postupným zesilováním.


Záruka vrácení peněz do 90 dnů


Výrobce doporučuje používat Sleepbuds pravidelně a zvyknout si postupně na jejich účinek. Na všechny produkty Sleepbuds II prodané v České republice u autorizovaných prodejců distributora BaSys CS od 1. listopadu 2020 do 31. března 2021 se vztahuje speciální záruka – každý uživatel má od zakoupení k dispozici 90 dnů na vyzkoušení s tím, že pokud nebude s účinky těchto špuntů do uší spokojen, může požádat o vrácení zboží a peněz.


Problémy se spánkem má většina lidí


Bose uvádí, že na základě průzkumů spí 79 % dospělých lidí každou noc méně než sedm hodin a 30 % pak dokonce méně než šest hodin denně. 60 % má problém dobře usínat nebo nerušeně spát a 25 % párů v Americe má zejména kvůli chrápání oddělené ložnice. Globální výdaje na problémy spojené s poruchami spánku se ročně pohybují v řádu 100 miliard USD.


Jak to funguje


Bose Sleepbuds II jsou tak malé, že nejsou nepříjemné při jakékoli poloze. Přesto obsahují elektroniku, která ve spojení s příslušnou aplikací pomáhá dosáhnout kvalitního spánku. Již první generace Sleepbuds stavěla na principu nazvaném noise-masking (v překladu „zamaskování hluků“), který využívá sadu speciálně testovaných uklidňujících zvuků, jako například jemné šustění listí, praskání táborového ohně, večerní serenádu cvrčků nebo vlnění moře. Zvuky jsou optimalizovány tak, aby pomohly uživatelům nevnímat nežádoucí vlivy z okolí a zajistily při usínání a během spánku maximální relaxaci a komfort.


Aplikace umožňuje nastavit dobu, po které se zvolená zvuková kulisa vypnuta. Tuto funkci využijí ti, kteří mají problém pouze s usínáním. Naopak ti, které budí ze spánku nejrůznější ruchy z okolí, mohou nechat pracovat Noise Masking celou noc. Pro tyto účely bohatě dostačuje desetihodinová výdrž na jedno nabití s tím, že praktické ochranné a dobíjecí pouzdro nabízí pak energii na další trojnásobné dobití. 


Praktické provedení do všech detailů


Špunty Bose Sleepbuds II jsou navrženy ze dvou oddělených částí, silikonových náušníků a miniaturní vyjímatelné elektroniky velikosti lentilky s vestavěnou baterií. Díky tomu lze samotné „špunty“ čistit a dezinfikovat libovolnou, i mokrou cestou. Ochranné pouzdro je zároveň dobíjecí základnou a samo obsahuje baterii pro dobití na cestách. Párování s telefonem pomocí Bluetooth proběhne automaticky po vyjmutí Bose Sleepbuds z pouzdra, a to bez ohledu na stávající spárovaná zařízení.


Sluchátka Bose Sleepbuds II budou na trhu za koncovou doporučenou cenu 7 490 Kč.


 


 


 


Zveřejněno: 02. 11. 2020