Štedrý den u Vodafone: Nárůst mobilních dat, méně cizinců v ČR, volání do zahraničí, vedlo Slovensko

Během letošního Štědrého dne spojila síť Vodafonu téměř 11 miliónů hovorů a přenesla více než 9 milionů SMS. Nejvíce lidé volali dopoledne mezi 10. a 11. hodinou.

Využití datových služeb vzrostlo oproti loňskému roku o 89 % a největší datový provoz byl zaznamenán mezi 21. a 22. hodinou. Z cizinců v ČR využilo sítě Vodafone nejvíce návštěvníků ze Švédska. Vzhledem k letošní situaci jich však bylo v ČR výrazně méně než loni. Díky tomu ale výrazně narostla volání do zahraničí, na prvním místě bylo Slovensko.

Počty hovorů na Štědrý den oproti předchozímu roku mírně poklesly, objem volání (respektive délka hovorů) však výrazně narostl. Potvrdil se tak předpoklad, že kvůli stávajícím opatřením v souvislosti s koronavirem lidé více využívali telekomunikační služby. Opět poklesl provoz SMS a MMS, počet odeslaných MMS byl ovšem během Štědrého dne přibližně trojnásobný než je běžné.  Využití SMS každoročně klesá, protože zákazníci používají i jiné možnosti elektronické komunikace, jakou jsou hovory přes internet, komunikace přes sociální sítě a další formy instant messagingu.  To potvrdil i nárůst datových služeb o více než 89 %.

Zdroj: Vodafone CZ, foto: Pixabay

Zveřejněno: 25. 12. 2020