Streamingová „krabička“ čínské provenience je cenově dostupným řešením

Čínská společnost Strong uvedla nový TV box pro streamování Android TV. Model Strong Leap-S1 podporuje 4K rozlišení, HDR10+, Chromecast či Dolby Digital Plus.

To všechno dostanete za pouhých 60 liber, což je v přepočtu nějakých 1.750 Kč. Zásadní je zde rozhraní Android TV 10 s přístupem k více než pěti tisícům streamovacích aplikací včetně Netflixu či Amazon Prime Video – pro tyto platformy dokonce najdete speciální tlačítko na přidruženém dálkovém ovladači.

Dále tu máme přirozeně Disney+, BT Sport nebo YouTube. Kromě zmíněného Bluetooth dálkového ovládání můžete box Leap-S1 ovládat i hlasem přes Google Asistenta a dostanete i podporu Google Stadia, tedy platformy pro streamování on-line her. Toto 4K HDR cloudové řešení by mělo oficiálně odstartovat někdy počátkem roku 2022.

Po hardwarové stránce je Strong Leap-S1 vybaven čtyřjádrovým procesorem Cortex-A53, který je taktovaný na frekvenci 1,8 GHz, k dispozici je i podpora dvoupásmové Wi-Fi 5 a dočkáte se i flashového úložiště o velikosti 8 GB či širokých možností připojení od HDMI 2.1 přes USB 3.0 až po ethernet.

Zveřejněno: 14. 01. 2022