Televize od TCL nově nabízejí automatickou kalibraci

QLED televizory od společnosti TCL Electronics nově disponují možností automatické kalibrace od firmy Portrait Displays, se kterou TCL uzavřela partnerství.

Automatická kalibrace je možná díky softwaru Calman právě z dílny Potrait Displays, který je nyní k dispozici pro televizory TCL QLED řady C72+ (na úvodním obrázku) a Mini LED C82. Kalibrace je jednodušší, konzistentní, a hlavně automatizovaná i díky integraci technologie Calman Ready do nových televizorů výše uvedených řad.

Součástí softwaru Calman je i aplikace s názvem Aurora Color Engine, který v sobě implementuje nejnovější vědecké poznatky z oblasti barev a barevného podání. Díky tomu mohou televize TCL QLED a Mini LED naplno využít kalibrační možnosti formátů Dolby Vision, HDR10+, HDR10, HLG a SDR s využitím technologie 3D LUT 17x17x17.

Takto lze využít až 4934 kalibračních bodů, což v konečném důsledku znamená obraz s extrémně nízkými barevnými chybami, a to, jak již bylo řečeno, plně automatizovaně. Technologie 3D LUT eliminuje posterizaci obrazu a pásování barev či vylepšuje vzorec MatrixLUT pro kalibraci.

Zveřejněno: 02. 09. 2021 | Počet zobrazení: 208x