Televize Philips s Ambilight nebudou podporovat Hue

Televizory značky Philips, které jsou vybaveny technologií Ambilight, nově nebudou podporovat jinou technologii stejné společnosti s názvem Philips Hue.

Philips Ambilight je systém osvětlení, který je synchronizovaný s obsahem na obrazovce. Rozšiřuje tak světelné spektrum dění na obrazovce i mimo ni. Toto efektní řešení bylo donedávna kombinováno s chytrým domácím osvětlením Philips Hue, které na dění na obrazovce taktéž dokázalo reagovat. To se však u nejnovějších modelů Philips Ambilight změní.

Philips se funkce zbavil nejspíš proto, že o ni nebyl takový zájem, jaký očekával. Ambilight se navíc u novějších modelů dočkal mnohých vylepšení sám o sobě. Další důvod spočívá v tom, že řešení Ambilight a Hue pro značku Philips vyrábějí jiné firmy. Zatímco ta první pochází z dílny TP Vision, tu druhou vyvíjí společnost Signify.

Pokud chcete Ambilight a Hue současně využívat u novějších modelů televizí značky Philips, máte možnost koupit si od Signify „krabičku“ Hue Play HDMI Sync, která chytré osvětlení Hue stále dokáže synchronizovat s Ambilightem.

Zveřejněno: 21. 07. 2023