Televizor OLED od Philipsu vítězem nezávislého slepého testu

Odborní čtenáři předního britského webu AV Forums zvolili televizor Philips OLED+936 vítězem speciálního testu televizorů čtyř výrobců o nejlepší OLED televizor.

Hodnocení se konalo v ikonickém studiu 2 v legendárních studiích Abbey Road. Hlasování se zúčastnilo 27 členů AV Fora, kteří přímo porovnávali technologie zpracování obrazu čtyř hlavních výrobců televizorů. Všechny čtyři 65" televizory používaly nejnovější špičkový panel OLED z roku 2021. Jednalo se konkrétně o modely Philips OLED+936, Sony AF90J, Panasonic HZ2000 a LG G1.

Všechny čtyři modely byly zakoupeny v běžném maloobchodě a byly pečlivě zamaskovány, takže nikdo z 27 čtenářů AV Fora nemohl vědět, pro který model hlasuje. Tím organizátoři dosáhli spravedlivého a neutrálního výsledku bez jakýchkoli předsudků. Pro zajištění rovných podmínek byly všechny čtyři modely nezávisle na sobě kalibrovány na stejný standard odborným redakčním týmem AV Forums. Tím pořadatelé účinně minimalizovali funkce zpracování televizoru a umožnili zvýraznit technologické rozdíly na základní úrovni mezi značkami.  

Čtenáři zhlédli sadu 11 klipů v kalibrovaném režimu a poté v režimu Živý/Dynamický, přičemž každá sada klipů byla promítnuta dvakrát. Čtenáři byli po první sadě vyzváni, aby změnili svou polohu sezení, aby se minimalizoval vliv pozorovacích úhlů.

Výsledek z kalibrované části ukázal, že většina čtenářů (28 %) zvolila možnost „bez preferencí“, přičemž skóre všech čtyř modelů bylo podobné.

Bez preference          

28 %

LG G1

26 %

Panasonic JZ2000

24 %

Philips OLED+936

18 %

Sony A90J

4 %

Poté byly televizory přepnuty do režimu Živý nebo Dynamický, což je režim, který každý výrobce používá k demonstraci nejlepšího výkonu svého modelu pro zpracování obrazové kvality a který umožňuje přímé srovnání technologií obrazové kvality každého výrobce.

Výsledky v režimu Živý/Dynamický byl ovšem daleko jednoznačnější. Celých 53 % hodnotících hlasovalo pro Philips OLED+ 936, který tak vyhrál s velkým náskokem na druhý Panasonic s 22 %.

Philips OLED+936

53 %

Panasonic JZ2000

22 %

bez preference

12 %

LG G1

9 %

Sony A90J

4 %

Kombinovaný výsledek znamenal vítězství pro Philips s 36 %. Panasonic skončil opět na druhém místě s 23 %.

Zveřejněno: 25. 11. 2021