Tipy na pomocníky pro zdravé vaření

Pokud jste si dali novoroční předsevzetí, že se na léto vejdete do svých oblíbených plavek, nebo prostě že chcete „jen“ žít zdravěji než doteď, máme pro vás pár tipů na pomocníky pro zdravé vaření.

Protože vlastně od jídla se to všechno odvíjí. Začněme u domácí pekárny, která vám umožní připravit si vlastní chleba a další dobroty. Včetně těsta na koláče, sekané nebo džemů a jogurtů. ETA Delicca 7149 90030 je právě tou pekárnou, kterou hledáte. V Electro Worldu ji koupíte za 3.999 Kč.

Dalším pomocníkem, který vám mimo jiné pomůže připravit lahodnou, neslepenou rýži, je rýžovar Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT, který vám kromě jakéhokoliv druhu rýže umožní připravit třeba luštěniny, ovesnou kaši či polévky. K dispozici jsou i další speciální funkce včetně časovače nebo udržování tepla, a to vše za 2.790 Kč.

V oblasti zdravé přípravy jídla je trendem i sous-vide, tedy pomalé vaření. Na to potřebujete speciální pomalý hrnec, a právě takovým je i Russell Hobbs 25630-56 Sous-Vide s kapacitou 6,5 litru pro až osm porcí. Ačkoliv hrnec vaří pomalu, má velice nízkou spotřebu energie. A navíc jsou výsledky výborné a zdravé. Dostanete ho za 2.999 Kč.

Připravte si doma i skvělé smoothie. Smoothie mixér Nutribullet NB606 DG seženete v Electro Worldu za 1.490 Kč. S obrovským poloměrem míchání, cyklónovým efektem a vysokou účinností při plném výkonu (600 W) bude příprava tekutých specialit pro váš zdravý životní styl hračkou.

Naším dnešním posledním tipem je parní hrnec Tefal VS400330 VitaCuisine Compact. Ten disponuje patentovanou funkcí Vitamin+, což znamená, že zrychlí vaření, a tak v potravinách pomůže uchovat více vitamínů a enzymů. I zde jsou k dispozici funkce udržování tepla (Keep Warm), časovač či odložený start. Tento parní hrnec koupíte za 2 649 Kč.

Veškeré produkty pro zdravé stravování seženete buď v e-shopu ElectroWorldu nebo v některé ze 40 kamenných prodejen této sítě. Ty zároveň slouží jako výdejní místa e-shopu.

Zveřejněno: 28. 01. 2022