TP-Link představuje nové chytré robotické vysavače Tapo

Společnost TP-Link uvedla na trh dva modely robotických vysavačů s mopem. Modely Tapo RV30 a Tapo RV10 dokážou díky pokročilým automatickým funkcím a různým režimům sání precizně vysát a vytřít všechny běžné druhy povrchů.

Oba roboty navíc spolupracují s hlasovými asistenty Amazon Alexa nebo Google Asistent. Ovládat je můžete také z chytrého telefonu pomocí bezplatné aplikace Tapo, která je dostupná v češtině a slovenštině.

Tapo RV30

Model Tapo RV30 je díky špičkovému sacímu výkonu až 4200 Pa navržen pro hlubší čištění. Zvládne odstranit běžné nečistoty a prach usazený v kobercích. S navigačními systémy LiDAR a Gyroskop si dopodrobna zmapuje interiér, přičemž zabrání opomenutí určitého prostoru a zároveň zamezí opakovanému úklidu již uklizeného místa. Stejně efektivně funguje i za tmy.

Robot přesně detekuje běžné předměty, které se nacházejí na podlaze, u zdí a pod skříněmi. Umí si poradit s drobnými překážkami, jako jsou prahové lišty či okraje koberců. Zároveň je vybaven senzorem, který zamezí pádu ze schodů.

Vysavač s mopem je vybaven baterií s kapacitou 5000 mAh, která poskytuje až pět hodin nepřetržité práce na jedno nabití, což je pro většinu domácností zcela dostačující čas na jeden úklid. Za takovou dobu totiž zvládne vyčistit plochu o rozměru až 360 m². Po dokončení se automaticky vrátí do nabíjecí stanice, kde získá energii k další činnosti. Poté případně naváže s úklidem tam, kde skončil. Přístroj je během úklidu velice tichý díky šikovnému trojitému potlačení hluku. Nebude tak rušit členy domácnosti, ani domácí mazlíčky.

Chytrý vysavač Tapo RV30 je navržen jako pomocník, který zvládne většinu činností sám. Ukládá si do paměti vícepatrové mapy, což se hodí ve větších domech. Individuálně lze nastavit plán úklidu pro každou místnost zvlášť v různých režimech, možné je využívat virtuální stěny (myšleno jakési závory, které nejsou okem vidět, ale zamezují vysavači přejet tuto neviditelnou „čáru“) a samozřejmě lze vytvářet automatizované časové rozvrhy pro uklízení.

Tapo RV10

Model Tapo RV10 se vyznačuje precizním plánováním dráhy s klikatým profilem při úklidu, což zvyšuje jeho účinnost oproti vysavačům s náhodně volenou dráhou. Disponuje čtyřmi režimy sání pro různé potřeby s ohledem na druh podlahy. S výkonem 2000 Pa, který automaticky přizpůsobí danému povrchu, si poradí s nečistotami jak na tvrdých podlahách, tak na kobercích.

Kombinace vysavače a mopu dokáže precizně odstranit i přilnuté nečistoty nebo mastnotu v kuchyni, a to díky elektronickému čerpadlu, které dávkuje vodu ve třech různých úrovních podle typu podlahy. Takto zvládne s baterií o kapacitě 2600 mAh velice tiše uklízet až tři hodiny na ploše až 200 m². Pokud se kapacita baterie ve vysavači přiblíží ke kritické hodnotě vybití, automaticky se vrátí do nabíjecí stanice a po nabití baterie pak pokračuje tam, kde před nabíjecí přestávkou přestal.

Umí překonat prahy a konce koberců, zatímco schodištím se vyhne. Nastavovat lze virtuální stěny, a to pomocí volně dostupné aplikace Tapo. Vysavač je také možné ovládat pomocí hlasových asistentů.

Zveřejněno: 14. 08. 2023