Ultralehké děrované myši SteelSeries Aerox 3 i v bezdrátové variantě

Model Aerox 3 Wireless vlastní zbrusu nový TrueMove senzor, voděodolnost IP54, 200hodinovou výdrž na baterii a technologii Quantum 2.0 Wireless v 66 g vážícím těle myši.

Společnost SteelSeries uvádí myši Aerox 3. Nové modely označuje SteelSeries za průlom na trhu ultralehkých myší, přináší totiž kvalitní odolné materiály a high-end technologie do kompaktního provedení s nízkou hmotností. Každá část Aerox 3 byla od základu vyvíjena s cílem zajistit nejrychlejší možné reakce při hraní.

„Jako blesk z čistého nebe přišly na trh ultralehké myši,“ říká Ehtisham Rabbani, SteelSeries CEO, a dodává: „Jsme nadšeni, že dnes můžeme představit dvě myšky, nejen našim fanouškům, ale všem počítačovým hráčům. Vůbec poprvé nemusí obětovat kvalitu provedení nebo její výkon, aby získali neuvěřitelně lehkou myš.“

SteelSeries Aerox 3 Wireless

Bezdrátový model myši Aerox 3 váží pouhých 66 g. SteelSeries opět spojilo své síly se společností PixArt, aby vyvinuli senzor TrueMove Air. Vlastní optický senzor speciálně uzpůsobený pro bezdrátový přenos signálu nabízí sledování pohybu jedna ku jedné, 18 000 CPI, 400 IPS a 40 G. Tedy vlastnosti, které umožní rychlost, konzistenci a přesnost snímání. Díky energeticky úspornému senzoru si SteelSeries mohlo dovolit také využít menší baterie, v důsledku čeho došlo k zachování nízké hmotnosti a zároveň delší výdrže myši na jedno nabití než je tomu u konkurence.

Aerox 3 Wireless je první herní myši, která získala certifikaci IP54, tedy voděodolnost, prachuvzdornost aj. Zabudovaná technologie SteelSeries AquaBarrier je navržena tak, aby chránila zdánlivě obnažený vnitřní obvod před prakticky všemi možnými vlivy prostředí. Z hlediska odolnosti a životnosti myši se jedná o velmi důležitý faktor při perforovaném designu.

Stejně jako nedávno uvedená myš Rival 3 Wireless disponuje Aerox 3 Wireless bezdrátovou technologií Quantum 2.0 s dvojí možností bezdrátového připojení přes 2,4GHz síť a USB přijímač nebo přes Bluetooth. Technologií, která poskytuje 400hodinovou výdrž baterie modelu Rival 3 Wireless a 200 hodin aktuálně uváděné Aerox 3 Wireless v případě Bluetooth režimu připojení, resp. více než 80 hodin při připojení přes 2,4 GHz síť. Myš podporuje rychlonabíjení přes USB-C. Pokud dojde k vybití baterie, její nabití na více než 40 hodin výdrže trvá jen 15 minut nebo ji lze používat s připojeným kabelem.

Výrazného prodloužení odolnosti a tedy i životnosti myši je dosaženo také díky novému opletenému kabelu s nízkým odporem tření a PTFE kluznými plochami zajišťujícími lepší ovládání a plynulost.

Standardně je k dispozici aplikace SteelSeries Engine pro individuální nastavení včetně třízónového RGB podsvícení.

SteelSeries Aerox 3 Wireless bude celosvětově k dispozici od 10. listopadu 2020 za 109,99 euro s DPH.

SteelSeries Aerox 3

Drátový model Aerox 3 sdílí většinu vlastností s její bezdrátovou sestřičkou. Certifikace IP54 zajišťující odolnost vůči vodě a prachu, děrovaný design, opletený kabel, PTFE kluznice, třízónové RGB podsvícení a USB-C připojení.

Nicméně je zde pár zásadních rozdílů. Místo TrueMove Air je v drátové variantě senzor TrueMove Core prvně integrovaný v myši Rival 3. Vlastní SteelSeries optický senzor s 8 500 CPI, 300 IPS a 35 G vyvíjený taktéž se společností PixArt. Absencí bezdrátového modulu bylo dosaženo ještě nižší hmotnosti 57 g.

SteelSeries Aerox 3 bude celosvětově k dispozici od 10. listopadu 2020 za 69,99 euro s DPH.

 

 

Zveřejněno: 30. 10. 2020