Umělá inteligence a 60 snímků za vteřinu v dohledové kameře Axis

Axis Communications představuje 2MPx síťovou kameru v tzv. bullet designu, disponující nejnovějším SoC (systémem na čipu) a jednotkou hlubokého učení (DLPU), která je připravená pro chytré aplikace s umělou inteligencí přímo v koncovém zařízení.

Jedná se o ideální volbu v široké škále dohledových situací. Kamera se dodává s už předinstalovanou funkcí AXIS Object Analytics umožňující detekci a klasifikaci osob, vozidel a typů vozidel přesně podle potřeb uživatele.

Kamera AXIS P1465-LE nabízí vynikající kvalitu obrazu s forenzními detaily v HDTV 1080p rozlišení při rychlosti až 60 snímků za sekundu. Tato kamera je součástí řady produktů nejen do vnitřních prostor, poskytne své služby i ve venkovních podmínkách. Kamery řady P14 disponují vysokou odolností a nově díky nejnovějšímu SoC ARTPEC-8 společnosti Axis poskytují také pokročilou analytiku s integrovanou jednotkou hlubokého učení (DLPU).

Adaptivní pohybová expozice u nové kamery AXIS P1465-LE významně snižuje pohybové rozostření objektů a díky tomu se hodí zvláště k snímání scén s výrazným pohybem. Kamera je k dispozici ve dvou variantách s možností výběru objektivů: širokoúhlý 9 mm objektiv pro přehledové záběry a 29mm objektiv ke sledování detailů na dálku.

Díky pokročilé technologii Axis Forensic WDR je tato robustní kamera připravená k náročným venkovním instalacím, kde snímá kvalitní obraz i ve scénách obsahujících zároveň tmavé i světlé plochy. Krytí IP66/67, NEMA 4X a IK10 ji chrání před prachem, deštěm, sněhem i nárazy a odolává větru o rychlosti až 50 m/s. Technologie Axis Lightfinder 2.0 zaručuje vynikající forenzní obraz i za slabého osvětlení a technologie Axis OptimizedIR umožňuje dohled i v naprosté tmě na vzdálenost až 40 m bez potřeby dalšího osvětlení. Kromě toho disponuje tato kamera také technologií Axis Zipstream s podporou formátů H.264 a H.265, která výrazně snižuje nároky na šířku pásma a úložiště, aniž by utrpěla kvalita obrazu. S technologií edge-to-edge a funkcí inteligentního párování lze novou kameru AXIS P1465-LE využít také k obousměrnému přenos zvuku se síťovými reproduktory Axis.

Nová kamera AXIS P1465-LE bude v České republice k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou cenu 18.200 korun.

Zveřejněno: 14. 11. 2022