Vodafone přifukuje základní mobilní tarif na desetinásobek

U základního datového tarifu Připojení na měsíc navýší Vodafone objem dat trvale ze 100 MB na 1 GB. Takový balíček pokryje v mnoha případech měsíční spotřebu, jako je prohlížení webu, chatovací aplikace, vyhledávání v mapách nebo jízdních řádech.

Vodafone nedávno představil nové neomezené datové tarify, které si poradí třeba i s pravidelným sledováním televizních přenosů ve vysoké kvalitě. Ve své nabídce ovšem firma myslí také na ty, kteří internet využívají méně často a preferují předplacené karty. Proto Vodafone upravuje základní datový tarif Připojení na měsíc. Jde o službu pro každého, jehož tarif standardně neobsahuje data, a přesto by rád využíval internet. Tarif se zákazníkovi aktivuje a účtuje až v momentě, kdy se připojí k datové síti – například spustí mobilní prohlížeč nebo aplikaci vyžadující mobilní data. Do té doby zákazník data nečerpá a ani se mu nic neúčtuje.

„Za 49 korun jsme dosud nabízeli 100 MB dat, nově to bude za 79 korun 1 GB dat. To znamená, že za cenu vyšší o 30 korun dostane zákazník desetinásobek. Vodafone při digitalizaci společnosti odstraňuje další bariéry i obavy, že si lidé nemohou mobilní připojení k internetu kdykoliv dovolit. Chceme, aby si každý mohl kdekoliv vyhledat dopravní spojení, pročítat web nebo být přes chatovací aplikace a sociální sítě v kontaktu s blízkými,“ říká Simona Lišková, ředitelka marketingu Vodafonu.

Spotřeba dat je pod kontrolou

Po aktivaci tarifu zákazník nově získá 1 GB dat na následujících 30 dní. Pokud data vyčerpá, tarif se mu kompletně obnoví – dostane opět 1 GB za 79 korun na nových 30 dní. Stačí si tak hlídat jenom dostatek kreditu na obnovení. O čerpání dat přitom zákazníka budou informovat SMS, a to při využití 75 %, 90 % a 100 % datového objemu, nebo si stav může ověřit v samoobsluze.

Kdo chce mít svou útratu pod kontrolou, může si pro přikupování dat nastavit limit v samoobsluze Můj Vodafone.

 

Zveřejněno: 29. 06. 2021