Vybíráme koloběžku do města

Elektrická koloběžka je stále oblíbenějším dopravním prostředkem zejména do města. Jak vybrat tu pravou, která splní veškeré vaše požadavky právě pro toto prostředí?

Všeobecně se dá říct, že elektrokoloběžku můžete vybírat podle čtyř základních parametrů. Tím prvním je výkon motoru, jenže ten u některých koloběžek vzhledem k legislativě stejně nevyužijete naplno. Maximální rychlost totiž bývá zákonem omezena na 25 km/h. Druhým, a ještě důležitějším parametrem je kapacita baterie, a s tou jde ruku v ruce třetí kritérium, a sice doba nabíjení. Nakonec tu máme nosnost, která odděluje dětské koloběžky od těch pro dospělé.

Do městských oblastí se hodí koloběžky, které mají vzhledem k povrchu menší a tvrdá kolečka. Vybrat si však můžete i univerzálnější zařízení, které se hodí nejen do města, ale i do lehčího terénu. Příkladem může být Kaabo Mantis 10 ECO 800, což je koloběžka, která vydrží až 70 kilometrů na jedno nabití, a navíc umí i stoupání, a to až do 25 stupňů.

Jestliže máte v plánu kupovat koloběžku do města, raději se vyhněte levným modelům, které trápí například pomalé rozjezdy, malá plocha pro nohy a chybějící odpružení. Na prémiovějších modelech však za sezónu bez problémů, a navíc komfortně najedete i stovky kilometrů.

 

Zveřejněno: 22. 10. 2021