Wilson Audio má reprák za milion s původem v 80. letech

Sedmdesátá a osmdesátá léta byla zlatým věkem Hi-Fi. Své o tom ví i společnost Wilson Audio, která se právě v „osmdesátkách“ inspirovala, když navrhovala svůj nový reproduktor.

Reproduktory Wilson Audio Sasha V jsou inspirovány modelem WATT z roku 1985, respektive basákem s názvem Puppy, představeným v roce 1988. Reproduktor Sasha V má oddělené bedny – jednu pro výškové/středové měniče a jednu pro ty basové.

Horní bedna obsahuje výškový měnič Convergent Synergy Carbon od Wilson Audio a středový měnič AlNiCo QuadraMag. Spodní část repráku je osazena dvojicí 20,3cm basových měničů a bočními stěnami, které jsou o čtvrtinu tlustší než v případě předchozího modelu Sasha DAW.

Veškeré stěny beden jsou vyrobeny z kompozitních materiálů X-material a S-material s příměsí dalších prvků z tzv. „V-materialu“. Cena reproduktorů byla stanovena v přepočtu na necelého 1,5 milionu za pár, tedy alespoň na britském trhu. Je ale fakt, že sada převzala mnohé prvky z modelů, které jsou o stovky tisíc korun dražší.

Zveřejněno: 30. 06. 2023