X1 Nano je nejlehčím ThinkPadem v historii

Společnost Lenovo představila nejnovější přírůstky do prémiového portfolia X1, ThinkPad X1 Nano. Nejlehčí ThinkPad, který tu kdy byl, váží pouhých 907 g a jedná se o první produkt Lenovo založený na platformě Intel Evo poháněný procesorem Intel Core 11. generace.

X1 Nano nabízí 13palcový 2K displej s úzkými rámečky a poměrem stran 16:10, čtyři reproduktory a čtyři 360stupňové mikrofony. Kvalitní zvuk a obraz podporují systémy Dolby Vision a Dolby Atmos. Připojení notebooku je možné skrze Wi-Fi 6 a volitelné 5G s vyšší šířkou pásma.

X1 Nano: Nejlehčí ThinkPad, který tu kdy byl

ThinkPad X1 Nano je s hmotností pod jeden kilogram nejlehčím počítačem kategorie ThinkPad v historii. Jde o jeden z nejkomplexnějších ultralehkých notebooků současnosti s nejvyšším výkonem, displejem, zvukem a zabezpečením.

·         X1 Nano je vybavený procesory Intel Core i7 až 11. generace s grafikou Intel Iris Xe a nabízí nejlepší procesory na světě pro tenké a lehké notebooky, které poskytují až 2,7krát rychlejší vytváření obsahu, o 20 % rychlejší pracovní produktivitu a více než dvojnásobně rychlejší hraní her a přehrávání obsahu v rámci pracovních postupů oproti konkurenčním produktům.

·         Thunderbolt 4 pro snadnější připojení díky jednomu kabelu.

·         X1 Nano je první ThinkPad, který obsahuje aktualizovanou sadu umělé inteligence a biometrických bezpečnostních funkcí ThinkShield – od rozpoznání hlasu, detekce přítomnosti uživatele s možností přihlášení a uzamčení bez dotyku, když uživatel odejde, až po známou funkci Match on Chip, čtečku otisků prstů.

·         X1 Nano lze předinstalovat pomocí operačního systému Windows 10 Pro nebo Ubuntu Linux OS a obsahuje volitelné 5G připojení.

·         13palcový displej Dolby Vision 2K s poměrem stran 16:10 nabízí rozsáhlé zobrazení a 100% sRGB. K dispozici je také ve verzi s dotykovým displejem.

·         Systém reproduktorů zahrnuje čtyři reproduktory s podporou Dolby Atmos a v kombinaci se čtyřmi 360stupňovými mikrofony zajistí čisté hlasové hovory a videohovory.

 

 

uploaded pictureuploaded picture

Zveřejněno: 02. 10. 2020