Xiaomi uvádí řadu levných 4K TV s Fire TV

Společnost Xiaomi představuje řadu levných 4K televizí s integrovaným operačním systémem Fire TV od Amazonu.

Model Xiaomi TV F2 Series s Fire TV je k dispozici ve třech velikostních provedeních (úhlopříčně) – a to 43 palců, 50 palců a 55 palců. Model s úhlopříčkou 43 palců prý vyjde jen na nějakých 399 liber (cca 11,5 tisíce korun), ale v předobjednávce je dokonce ještě levnější. Jen není v tento okamžik zcela jasné, zda možnost předobjednávky platí i pro Českou republiku.

Jak již bylo řečeno, mají televize řady F2 integrovaný systém Fire TV, a tak jsou vybaveny všemi důležitými aplikacemi od Amazon Prime Video přes Netflix až po Disney+. Součástí balení je i Apple AirPlay či podpora hlasové asistentky Alexa, což znamená, že ovládat televizi lze hlasovými příkazy.

Pokud jde o technologickou stránku věci, dočkají se zákazníci kromě 4K rozlišení také podpory technologií jako DTS Virtual:X, Dolby Audio nebo DTS-HD audio. Co se týče zobrazování, dostanete za svoje peníze LCD panel. Xiaomi TV F2 Series jsou v podstatě „překopané“ modely Xiaomi Mi TV P1E, které výrobce prodává v Číně, nicméně tam jsou tyhle televize dostupné jen na platformě Android TV 10.

Zveřejněno: 02. 06. 2022